• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Casıo ht-3000 hakkında

ceyhun__22

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Casıo ht3000 modelini eski bir cihaz elime gecti sesleri falan hoşuma gitti ama ritimleri yok . Ram card yeri boş bu cihaza uygun bir kart nereden bulabir miyiz? Ya da bir alternatif var mıdır ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap: Casıo ht-3000 hakkında

Çok bilgim yok ama nette kısa bir araştırma yaptım.Bu cihaz 1987 senesinde üretilmiş ve synthesizer özellikli bir cihaz olduğu izlenimine kapıldım...

Bu. Cihaz ol yılların sinti bir cihazıdır ritimleri de yazılmış olarak bulmak zor olabilir ama yanılmıyorsam yazılabiliyor ram cardlarıda belki burda bulmak güç olabilir yurt dışında kalmış olabilir tabikiiii eski bir cihaz olduğunu da unutmamak gerek

ilk cihazımdı,hatırladığım kadarıyla kendi hafızasına ritm yazılıyor ve ses ama kapatınca gitmesin diye içinde devamlı pil bulunduruyordum galiba,cardın tek artısı yazdığınız ritm ve sesleri carda atıp pil derdinden kurtulmaktı ama hem kendi hafızası kemde card hafızası ya 16 yada 20 ritm ve ses demek.

Bu aleti ben yıllar önce kullandım. Teknoloji çok eski, ancak kolleksiyon yapanlar veya eski synth seslere düşkün olanlara hitab ediyor. Tuşe hıza duyarlı ve hız eğrisi ayarlanabiliyor. Ram kartın sağlamını bulamazsınız, ram kartın içinde saat pili var, durmadan temassızlık yapardı. Güncel kullanım için hiç tavsiye etmem. Sağlıkla kalın.