• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

çok önemli...

ARIKAN

Administrator
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA1X & KORG PA3X PRO
***çok önemli*dolandırıcılık***

Arkadaşlar bu konu daha önce yayınlandı mı bilemiyorum. Ancak son zamanlarda bu konu ile ilgili çok şikayet gelmektedir. Lütfen facebook hesabı olan arkadaşların şifreleri karmaşık olacak şekilde değiştirsinler. Ayrıca buna bağlı olan e mail hesaplarının da aynı şekilde şifrelerinin değiştirilmesi gerekiyor. Çünkü parola sıfırlamayı engellemek için bağlı e mail adresinin de şifresini değiştirip ele geçiriyorlar. En son bugün iş arkadaşımın başına geldi ve iki yakını 200 er TL faturalarına yansımış. Arkadaşlarımızın aşağıdaki habere göre tedbirlerini almalarını ileride bu konu ile ilgili mağduriyetleri olmaması açısından dikkat etmelerini rica ediyorum...

Dikkat! Telefon dolandırıcıları artık Facebook'ta

Ülke genelinde kontör dolandırıcılığı yapan şahıslar artık Facebook hesaplarını da çalarak telefon üzerinden para transferine başladı.

Balıkesir'de bir kişi, Facebook üzerinden dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
Facebook’taki bir arkadaşının, “Numaranı yaz, sana bir mesaj göndereceğim, 'evet' yazıp gönder” şeklindeki sorusu üzerine numarasını veren E.Y.’ye, "Paymo'dan 60 lira karşılığında Facebook kredisi almak için bu mesajı, 'Evet' yazıp cevaplayın” şeklinde bir mesaj geldi. Mesaja cevap yazmayan E.Y., arkadaşı tarafından engellenince hesabın çalındığını fark etti. Birçok arkadaşından aynı soruyu alan E.Y., “Arkadaşlarımın birçoğunun hesabını çalmışlar. En yakın arkadaşlarım bile benden cep telefonu numaramı istedi fakat hiçbirine bir daha numaramı yazmadım” şeklinde konuştu.

Son günlerde sosyal paylaşım sitelerindeki ve e-postalardaki hesapların şifrelerinin hackerlar tarafından ele geçirildiği yönünde vatandaşlardan çok sayıda şikayet alan emniyet yetkilileri, bu tür dolandırıcılık olaylarına dikkat edilmesi gerektiğini ve Facebook üzerinden kredi kartı ile cep telefonu numarası isteyen kişilere itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

afceok.jpeg

Kaynak: internethaber

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: çok önemli...

uyarın için sağol.

önemli değil, görevimiz...

Herkesin bilgi sahibi olması açısından;
KONU GÜNCEL...

daha neler duyacaz bakalım uyarı için teşekkürler üstadım

Bundan 3 ay önce aynı şey benim başıma da geldi.
"Erdal Özyağcılar" çok sevdiğim ve takdir ettiğim bir tiyatro oyuncusudur.
Kendisinin sandığım bir facebook hesabını eklemiştim.
Arkadaş listemde oldukça tanınmış müzisyenlerin listelerinde görmüştüm adresini :)
Dedim kendi kendime; bu gerçek hesabıdır o halde.
Ama ne yazıkki fake hesapmış.
Bir gece selam verdim kendisine.
Kısa bir sohbetten sonra bana hemen; aynı şekilde "Bana telefon numaranı versene" dedi :)
Ben de yazdım, hiç şüphelenmedim o an.
Ondan sonra bana; "Telefonuna bir mesaj gelecek, evet diye yanıtla onu dedi. Bir yardım kampanyası düzenliyoruz dedi :)
Cep telefonumda gelen mesajı okudum. Tamamen pazarlama mesajı olduğunu farkettim.
Bir an düşündüm ve gerçek Erdal Özyağcılar böyle bir şey yapmaz dedim ve hemen mesaj yazdım o kişiye. Sen dedim dolandırıcısın ve gerçek Erdal Özyağcılar değilsin dedim.
Seni engelliyorum dedim. Ben daha bunları yazarken o zaten silmiş beni arkadaş listesinden :)
Evet, çok dikkatli olmak lazım. Çünkü ortalık dolandırıcı kaynıyor maalesef...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri