• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Computer İnterface...

Goxel_22

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron sx3000
Öncelikle tüm trakya müzik üyelerine Selam.Orgların arkalarında bulunan bir sürü çıkış vardır.Benimde dikkatimi computer interface çekti.Daha önce hiç bağlantı yapmayı denemedim.Bu çıkış hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorum.Mesela bilgisayara hangi kabloyla bağlarım,bağlarsam ne gibi işlemler yapabilirim?

Şimdiden Teşekkürler...

USB kablosu alacan ama usb port fiziki şekilleri farklı olabiliyor bazen.standart alışılmış ve en yaygın olan USB port şekli yanılmıyorsam tip A dır yani ince olan varya yassı.birde tip B vardır kare iki üst köşesi traşlanmış gibi olan.ona dikkat et kablo alacağın zaman.senin cihazdaki usb port şekli nası?

bilgi-sayarla-org-arasi-midi-baglantisi-aciklamasi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu mouse klavye port şekli ona göre kablo alacan kardeş bu fotoyuda göster kablo alacağın yere.hayret niye bööle bişe yapmışki ketron ilginç...

peki bu çıkış üzerinden orga neler yapılabilir.yani kabloyu aldım taktım ne yapabilirim? cevaplarınız için teşekkürler.

abicim kabloyu direk bağlamadan önce aç midi ve usb bölümünü güzelce bi oku forumda sor tecrübesi olanlar var.sakatlık çıkmasın sonra.şimdi usb baglantısında iki amaç vardır 1.midi 2.storage veya data transferi. ben sx3000 in hafızası nedir varmıdır yokmudur harddisk vs bilmiyorum ama varsa bilgisayardan orga orgtan bilgisayara şarkı set ritm ses vs artık ne varsa aktarım yapabilirsin. midi olayındada midi bağlantı kurup çalar kayıt yaparssın cubase fruity loops sonar vs.. tarzı DAW programları üzerinden.ama dediğim gibi iyice emin olmadan bağlantı yapma önce bilgilendir kendini...

Abi zaten amacım sakatlık yaratmamak için sormak soruşturmak,didiklemek açıkçası.Verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Benim bildiğim kadarıyla kablo eğer üzerinde hd varsa Ketron FT programıyla bilgilere ulaşmak,ritim ve midi dosyalarını yüklemek içindir. Diğer türlü midi kayıt için ayrıca bir kabloya ihtiyaç var. SistemNK'dan temin edebilirsin kabloyu.Selamlar...