• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante doğu...

• Konbuyu başlatan ahmex
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 6
  • Görülen : 3K

ahmex

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
BK5or
bildiğiniz üzere alet üzerinde efeklendirme seçeneği fazla yok ki aynı şekilde doğu yöresinin dist bağlaması bulunuyor dist efekti yok ne gibi birşey yaparak bu sese ulaşabilirim....

Ritimleri sola sesleri sağa ayarlıyarak alet vs bağlayabilirim çok yaptım çoğu klavyede uyguladım ama başka ne gibi mümkün istek ses olabiliyormu istenebiliormu ? veya aleti kişileştirebilirmiyim kendim yeni kit ses vs .... program mümkün mü ? yamahanın a2000 modelinde yapıyordum bundada olabilirmi ?

Cevap: Dante doğu...

merhabalar.

cihazda biliindiği gibi dist. efekti yok.
ritimleri sola sesleri sağa yatırıp cihaz kullanarak bu sorunu çözmen mümkün.

haricinde iste seslerin sadece envelope değerleriyle oynayıp kayıt yapabilirsin.

haricinde iste seslerin sadece envelope değerleriyle oynayıp kayıt yapabilirsin.

salim bey envelope değerleriyle uğraştım ama ne yazıkki pek mümkün görünmüyor

yamahada kullanıcıya açık bir klavye değildi ama bir program sayesinde kendi kit ses vs yazabilmiştim birkaç sene önce bundada mümkünmü ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

salim bey envelope değerleriyle uğraştım ama ne yazıkki pek mümkün görünmüyor

yamahada kullanıcıya açık bir klavye değildi ama bir program sayesinde kendi kit ses vs yazabilmiştim birkaç sene önce bundada mümkünmü ?

yamaha a2000 kullanıcıya açık bi klavyeydi... Zaten kapalı olsaydı hiç bir şekilde ses kit dizip atamazdın... Elinde bir editör olması zaten o aletin açık olduğu anlamına gelir... (64mb expansion memory)

Dantede durum böyle değil. (or700 ile aynı kefede)..

envelope olayına gelince,

ADSR yani sesin Attack Decay Sustain ve Release parametreleriyle oynayabiliyorsun...

ama istediğin özellik envelope ile olmuyor.

cevabınız için teşekkürler salım bey ama bir dante kullanıcısı olarak olmasını isterdim bu sesin

cevabınız için teşekkürler salım bey ama bir dante kullanıcısı olarak olmasını isterdim bu sesin

zaman içerisinde dist. elektro sample eklenebilir...

distortion efektle olmaz ama sesin kendisinde olur o şekilde kullanılabilir.

biliyorum bu konuda yapılabilecek birşey olursa herzaman hazırım ...