• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante TR için still çevirme

ebuzer52

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.haberburada.net
Enst.
KORG PA900
Arkadaşlar ve değerli site yöneticileri ve program yazarları. Diğer marka orgların stillerini Dante TR ye çevirmek mümkün mü. Bunu türkçe anlatan bir video var mı. Nette sytleworks isimli bir program var fakat pek anlayamadım ve öğretici bir videoda bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: Dante TR için still çevirme

salim hocamın bu anlatımını buldum fakat sadece or700v2 plustan çeviri için

Her orgun ritim formatı, dosya uzantısı farklıdır.
styl works universal örneğin yamaha ritim formatını korg veya başka markaya çevirir
Bu şekilde çevrilen ritimin bu seferde drum kitleri uymaz, bunlarıda editlemek gerekir
Akompanyalar tutabilir ama son model orglarda artık akompanyadada sample sesler kullanılmaya başlandığı için onlarda tutmuyor
Kısacası zaten bu işi yapabilmek iyi için iyi derecede ritim yazmayı bilmek gerekiyor. yani ritim yzamaktan farkı yok.

Her orgun ritim formatı, dosya uzantısı farklıdır.
styl works universal örneğin yamaha ritim formatını korg veya başka markaya çevirir
Bu şekilde çevrilen ritimin bu seferde drum kitleri uymaz, bunlarıda editlemek gerekir
Akompanyalar tutabilir ama son model orglarda artık akompanyadada sample sesler kullanılmaya başlandığı için onlarda tutmuyor
Kısacası zaten bu işi yapabilmek iyi için iyi derecede ritim yazmayı bilmek gerekiyor. yani ritim yzamaktan farkı yok.

Öyleyse zaman kaybetmeye gerek yok olarak anlaşılıyor hocam. teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için