• Trakyamuzik.net Güncellenmiştir..! Medya ve Kaynaklar gün geçtikçe içeriğimiz Çoğalıyor.. izlemede kalın saygılar..
  • '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Doğru Duruş (Correct Posture) Teknikleri..!!!

nuans_34

Paylaşımcı Uzman Üye
Özel Üye
Vip Üye
Katılım
21 Ocak 2010
Mesajlar
289
Tepkime puanı
0
Puanları
0
jazzsmall.jpg


Doğru Duruş (Correct Posture) Teknikleri:

Yanlış duruş alışkanlıkları sebebiyle vücudunuzun gereksiz yere kasılması nefesinizin büyük bir bölümünün kaslara harcanması sonucunu doğurur. Bu da şarkı söylerken nefessiz kalmanıza yol açar. Doğru duruş tekniklerini uygulamak ise harikalar yaratır. Vücudun duruşuna önem vermek siz şarkı söylerken kas ve eklemlerinizin kasılmasını önler. Böylelikle nefesinizin tümünü şarkı söylemek için kullanabilirsiniz.

Beden duruşunuzu düzeltmeniz size doğru pozisyonda şarkı söyleyebilmeniz açısından çok yardımcı olur. Böylelikle hem daha iyi şarkı söylersiniz hem de kendinize güvenen, profesyonel bir görünüm sergilemiş olursunuz. Beden duruşunuz ile ilgili aşağıda sıralamış olduğum noktaları özellikle şan dersi sırasında egzersizleri yaparken kullanmanızı tavsiye ederim.

Ayaklar omuz genişliğinde açık

İstenirse ayaklardan biri öbürünün biraz önünde durabilir

Dizler çözülü (sanki oturmaya hazırlanıyormuş gibi)

Vücut ağırlığı topukların üzerinde olacak şekilde (Belimize ağırlık vermemek için)

Omurga alttan yukarı doğru uzatılacak ve düzleştirilecek

Omuzlar geride ama aşağıda ve serbest

Kafa omuzlar üzerinde ortalanmış, çene yere 180 derece paralel

Kollar vücudun iki yanında ve serbest

Vücut oldukça serbest ve gevşemiş olmalı

Tüm bunları yaptığınızda diyaframınızı maksimum kapasite ile kullanmaya başlayacak ve nefesinizin doğru kullanımına olanak sağlamış olacaksınız.
Yanlış duruş alışkanlıkları sebebiyle vücudunuzun gereksiz yere kasılması nefesinizin bir bölümünün kaslara harcanması sonucunu doğurur. Bu da şarkı söylerken nefessiz kalmanıza yol açar. Doğru duruş tekniklerini uygulamak ise harikalar yaratır. Vücudun duruşuna önem vermek siz şarkı söylerken kas ve eklemlerinizin kasılmasını önler. Böylelikle nefesinizin tümünü şarkı söylemek için kullanabilirsiniz.

Alıntı...
 
Geri
Üst