• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Düğün müzisyenliğim bitti!...

suleymanerol

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland gw8-gitar
Evet nihayet bende Düğün Müzisyenliği Jübilemi yaptım...Dünden bu yana içimde garip bir burukluk var...14 yaşından beri sahnelerdeydim...Onbinlerce şarkı çaldık seslendirdik...Çok güzel ama çok acı anılarımız da oldu...
Şunu belirtmek isterim ki;hiç bir müzisyen arkadaşımı ne yeteneğinden,ne peformansından,ne yaşından ne de pahalı ya da ucuz ekipmanlarından dolayı aşağılamadım...Bu büyük terbiyesizliği yapmadığım için mutluyum...
Ahlaki ve Etik değerlerin giderek azaldığı zor bir dönemden geçiyoruz...İnsanlar düğünlerinde değeri olmayan İran parası ya da sahte dolarlar atıyorlar....gerçek paralar atıldığında da misafirlerin çocukları bütün uyarılara rağmen bu paraları sahneden çalıyorlar...Çoğu büyüklerin çocukları hırsızlığa teşvik ettiklerine de şahit oldum...
Diğer konu müzisyenin giderek fiyatı daha da düşüyor...Gaziantep deki bir çok müzisyenin proğramlardan ücret almadıkları,hatta salon sahibine düğün çalabilmek için rüşvet olarak para verdiklerini birinci ağızlardan duydum...
Ege bölgesindeki müzisyen arkadaşlarımın müzik ekipmanının dışında ışıklandırma,masa,sandalye,tabak,kaşık vs...le birlikte düğün proğları yaptıklarına şahit oldum...
Hele hele müzisyen arkadaşlar arasında-benim aletim onunkinden pahalı-üst model gibi dandik söylemlerle Salon Sahiplerini ayartma çabaları...
Yazacak çok şey var...
Başlarken söyledğim gibi Mutluyum ama garip burukluk var içimde..
Sevgiler,Saygılar,Selamlar hepinize...:)

Cevap: Düğün müzisyenliğim bitti!...

Sen de Haklısın babuş ya HAYATTA BAŞARILAR DİLERİM...

hayırlısı olsun...

hadi hayırlısı

Hayırlısı olsun da hocam, neden böyle bir karar aldınız?

Hayırlısı olsun. Maalesef gerçek müzisyenlerin kıymeti bilinmiyor. Müzik teknolojisinin gelişmesi bir yandan iyi oldu diğer yandan da kötü. Geçenlerde bir yakınımın düğününe gittim. Salondaki müzisyen Roland G-600 ile 4-5 parça çaldı. Sonra laptop ve cd ile 4 saati idare etti. Hani nerde kalite? Parmaklar konuşmalı. Teknoloji istediği kadar gelişsin. İsterse binlerce liralık aletleri alalım. İnsan faktörü olmadan neye yarar ki? Son 20 yıldaki değişimleri bi düşünün. Kalite azalıyor, insanlar memnun değil ve git gide mutsuzlaşıyor. Müzik dünyası da bu durumdan nasibini aldı. Kaliteli işler takdir görmüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sağlık, huzur, mutluluk..... Müzisyen emekli olmaz sayın hocam. Siz de zaten düğün müzisyenliğini bırakmışsınız, ülkemizde işinden memnun insanlar gittikçe azalıyor sanırım.Hayırlısı olsun...

Anladığım kadarıyla sadece düğün işini bırakıyorsunuz, restorant işine falan mı terfi ettiniz yoksa tümden mi bıraktınız?
Her iki durumda da kararınızın hayırlı olmasını dilerim.

öncelikle düğün piyasasından çekildiğiniz için çok üzgünüm zira sizin gibi gelmiş geçirmiş deneyimli ve professional anlamda bir müzisyeni toplum kaybetmiş durumda.bazı konularda çok doğru konuşmuşsunuz,ne yazık ki acı gerçekler.yaşım 23 ama müzisyenlik artık eskisi gibi değil ben baba mesleğini devam ettiriyorum.çocukluğumda hatırlıyorumda müzisyenliğin bi kıymeti vardı bu işi bilenler parmakla sayılırdı.şimdi ise klavye alan düğüne gider oldu onun ötesinde roland'ın eski modellerinden bir klavye ve üstünde laptop:)klavye kapalı,adam çalar gibi yapıyor proğramı midi ile bitiriyor...böyle şeyler son zamanlarda daha çok gözle görülür oldu,50 tl'ye salonlarda çalışanlar olmaya başladı.yaşım genç olmasına rağmen bu yüzden önümü aydınlık göremiyorum.herşeyin hayırlısı olsun...düğün işlerini bıraktığınızı belirtmişsiniz ama umarım bizleri burada yalnız bırakmazsınız,sağlıcakla kalın...

Emekli müzisyen olarak amatörce beraber bir yerlerde çalışırız.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri