• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Düğün Salonlarında Çalan Piyanist Arkadaşların dikkatine

piyanist53

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA2X
yardımlarınız ve vermiş olduğunuz fikirlerinizden dolayı taşekkür ediyorum bol kazançlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Düğün Salonlarında Çalan Piyanist Arkadaşların dikkatine

hocam tek klavye de siz ve solist (bay-bayan farketmez) olacaksa eğer en temel tavsiyem şudur direksiyonun sizde olduğunu en başından hissettirmelisiniz program esnasında!!!!!!! solist size uyum sağladıktan sonra geresi problem değil repertuar 2-3 program sonra yerine oturur gider...

hocam tek klavye de siz ve solist (bay-bayan farketmez) olacaksa eğer en temel tavsiyem şudur direksiyonun sizde olduğunu en başından hissettirmelisiniz program esnasında!!!!!!! solist size uyum sağladıktan sonra geresi problem değil repertuar 2-3 program sonra yerine oturur gider...

aynen katılıyorum...genelde bayanlar düz parçaları do-re okurlar.çıkışlı parçaları sol-la okurlar...pes dik parçaları da mi-fa okurlar...mesela fidayda la veya sol# çalınması gerekir.konyalım si çalınması gerekir...alışılması gereken bişey..kolay bişey aslında...alışırsınız birbirinize.

Hayirli olsun
ilk önce bayan sanatcilarin sesleri önemlidir.çoğu do dan okur
amam hepsi farkli danslar parclari ile girerler
gideceğin yere göre değişir
bağcilar tarafi ise
emrah falan
1-2 tane dans okur sonra ver çoşkuyu halay veya misket yaparsin

roman yaparsin onlarda bilirsin piyasa parcalaridir.

Başka birşey eklemeye gerek yok bence

ben olsam orda çıkacak sanatçılarla oturup konuşarak ve de şarkılara çalışarak olayı çözmeye çalışırdım.mesela benim solistim si den okuyordu...okey..

veya sahne de heyecan olsun istemiyorsan,solistlerin söylediği şarkıların md lerini netten indir,seslerine göre transpozelerini yap,mp3 leri at gw8 e çal çal dur.laptop artık çok belli ediyor.bu da bir yol.risksiz.saygılar....

slm kardeşim solistin sesini meyanlı bir parçada aldıktan sonra gerisini çok basit çözersin ormancı gibi kısa parçalarda si do mihriban gibi parçalarda la sol meyanlı parçalarda re mi fa olur tabi bazı sanatçılar direk erkek seslerini kullanıyor sakın onlarda hata yapma küfür bile ederler anladın sen onu

bayan soliste göre değişir benm çalıştığım gazino vardı sanatcı bayanın çok iyi sesi vardı

- 2 - 3 -5 transpoze den okurdu bütün parçaları

ilgilendiğiniz içiin hepinize teşekkür ediyorum

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri