• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Elektro bağlamamda verimli ses almak için ne yapmalıyım

Cevap: Elektro bağlamamda verimli ses almak için ne yapmalıyım

Her şeyden önce telleri siyah elektro saz teliyle değiştirip öyle deneyin, tatmin edici bir ton alamazsanız diğer seçenekleri değerlendirirsiniz.

Piramid Alman malı ve çok güzel teldir fakat dediğim gibi eğer nikelajlı ise, ki mutlaka nikelajlıdır ses vermez. Bunun için Piramid de olsa Elektro için olanını isteyeceksin, nikelajlı parlak teller olmadığını bakıp alıp kullanacaksın. kolay gelsin. Saygılarımla,

nikelajlısız çelik tel olması herzaman doğru olanıdır çünkü manyetik alanı oluşturan saf çelik olanıdır

Lambalı anfi kullan. Dehşet bir şey oluyor. Arkadaşım vardı .. Ona verdim. Ben bir elektronun sesinin bu kadar muhteşem olduğunu ilk kez gördüm.

bence önce sazı bağladığın cihazların elektrikerinden başla derim

bende elektro bağlama çalıyorum ve kullandığım manyetikler excalibur diye bir marka yanlış hatırlamıyorsam 5-6 sene önce tanesine 15tl ödemiştim. bağlamamın tonlarını kim dinlese çok güzel yorumlarıyla karşılaşıyorum. dimarzio, shaller yada necarman a kesinlikle diyeceğim bişey yok hepsi de kendini kanıtlamış belirli bir kullanıcıya ulaşmış markalar benim sana tavsiyem varsa imkanın çevrendeki elektro bağlama kullanan arkadaşların tonlarını seslerini bi dinle derim. bazen yapılan yanlış bağlantı çok kötü yada çok iyi sonuçlar verebiliyor.
diğer konu teller kesinlikle çok önemli ben üç tel kullanıyorum 0.20 kullanıyordum deneme amaçlı 0.18 taktım tonlar daha yumuşak geldi birde bağlamanın içindeki kabloları bi kontrol et düzgün çalıştığından emin ol
kolay gelsin