• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

elektro saz shadow şeması lazım

es.muzik

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
elektro saz
değerli müzisyen arkadaşlar elektro saz aldım içinden shadow diye lanet bir manyetik çıktı. sedefelektronik şemasi iyi dediler bende onu yapmaya çalıştım hazır bağlamanın sesi gitti. bir türlü istediğim bağlantı ve tonu bulamadım... bana adam akıllı bir şema gönderirseniz sevinirim ton olarak arap alinin tonunu anımsatsın yeter

Cevap: elektro saz shadow şeması lazım

kardeşim bence hiç uğraşma.... git ankaraya Hamam öününde sazcıların orda taci usta var...100 tl ver bağlantını orjinal ce yaptır... sanırım arap ali de taci ustaya yaptırıyor baağlantısını...

Moderatör tarafında düzenlendi:

kardeşim bence hiç uğraşma.... git ankaraya Hamam öününde sazcıların orda taci usta var...100 tl ver bağlantını orjinal ce yaptır... sanırım arap ali de taci ustaya yaptırıyor baağlantısını...

kardeş valla bende elektro saz üretiyorum evde kendim özel sipariş üzerine yapıyorum onun için uğraşıyorum bende arap ali tarzı diye aldım lanet olası sazı boşuna para verdim

değerli müzisyen arkadaşlar elektro saz aldım içinden shadow diye lanet bir manyetik çıktı. sedefelektronik şemasi iyi dediler bende onu yapmaya çalıştım hazır bağlamanın sesi gitti. bir türlü istediğim bağlantı ve tonu bulamadım... bana adam akıllı bir şema gönderirseniz sevinirim ton olarak arap alinin tonunu anımsatsın yeter

Shadowun cok cesit manyetikleri var, sendeki hangisi?

Birde genelde sanki baglantilar cok özel birileri tarafindan baglanirsa tonlar iyi gibi bir izlenim var, Türk baglamalarinda genelde gördügüm baglantilarin hepsi ayni, birbirinin benzeri, kopyesi, zaten fazla degisik baglanti yapacak birseyde yok.

Arap alinin caldigi sazin tonlarini sadece manyetik baglantisi nasil versin? Böyle bir beklentin manyetikten varsa yaniliyorsun.

Shadowun cok cesit manyetikleri var, sendeki hangisi?

Birde genelde sanki baglantilar cok özel birileri tarafindan baglanirsa tonlar iyi gibi bir izlenim var, Türk baglamalarinda genelde gördügüm baglantilarin hepsi ayni, birbirinin benzeri, kopyesi, zaten fazla degisik baglanti yapacak birseyde yok.

Arap alinin caldigi sazin tonlarini sadece manyetik baglantisi nasil versin? Böyle bir beklentin manyetikten varsa yaniliyorsun.

açıklamalarından dolayı çok tşk ederim abim...ama elinde varsa bana adam akıllı bir şema gönderirsen yada sitede yayınlarsan sevinirim

açıklamalarından dolayı çok tşk ederim abim...ama elinde varsa bana adam akıllı bir şema gönderirsen yada sitede yayınlarsan sevinirim

Dimarzio'nun manyetik şemasını yükledim. Genel olarak kullanılan devre şeması bu. Yalnız 3 nolu potun altında diyot yazan devre elemanı yerine 220nF kondansitör kullanın.Ben bu devreyi kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Diğer bağlantı şemalarını da isterseniz değerlendirirsiniz.

Ekli dosyalar

• emadmarzoen6.JPG
    emadmarzoen6.JPG
    192.3 KB · Görülen: 1,419
  • cirsc1.jpg
    cirsc1.jpg
    28.5 KB · Görülen: 1,568
  • cirsc1hb1.jpg
    cirsc1hb1.jpg
    53.9 KB · Görülen: 1,101
  • cirsc1sw.jpg
    cirsc1sw.jpg
    45.4 KB · Görülen: 1,254
  • cirsc2.jpg
    cirsc2.jpg
    43.3 KB · Görülen: 1,963
  • cirsc2sw.jpg
    cirsc2sw.jpg
    41.6 KB · Görülen: 1,364
Moderatör tarafında düzenlendi:

abi çok tşk ederim allah razı olsun çok saol

Taci usta Hamamönünün Tanınmış ismi sanırım.Çoğu Yerde ismini Duymuşluğum var.Ayrıca Elektro bağlamada manyetik olarak en tercih edilen tınısı uzun olan manyetıklerın markası nedır acaba ?

ben bu devreyı normal bır devreye baglasam elektro olurmu?

ne kadar şanslıyımki taci usta kapı komşum ismet topçusundan kemal alaçayırına hasan genç inden kimlere kimlere saz yapmış bir usta ve çok nazik alçak gönüllü haaa yanına giderken 2 bira birazda şamfıstığı götürürseniz akıl almaz tonlarla karşılaşırsınız 1 gelene 5 giden temiz bir abimiz saygılarla ....

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri