• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Evde Çalanlar, Sahne Alanlar, Alet Satanlar, Sattığının Arkasında Durmayanlar

Cevap: Evde Çalanlar, Sahne Alanlar, Alet Satanlar, Sattığının Arkasında Durmayanlar

Bende aradıydım tyros 4 ile ilgili seni bir sorum vardı 45 dakka konusmustum utandim vallahi kendimden şimdi ....:):):)

Cevap: Evde Çalanlar, Sahne Alanlar, Alet Satanlar, Sattığının Arkasında Durmayanlar

Salim bence bu işin ticari boyutu ile uğraşmanın vakti geldide geçiyor bile.Yamaha,korg,roland ketron yazılım,satış,servis rahatça götürebileceğiniz ve emeğinizin karşılığını alacağınız ek bir uğraş olur.(pozisyonunuzu bilmiyorum illaki bunu düşünmüşünüzdür ama gelinen nokta itibarı ile söylemeden edemedim)Selamlar

Her 2 konuyla ilgilide söylenmesi gereken biçok şey söylenmiş sanırım.Özellikle burası bir bilgi paylaşım formu olduğu için daha org kelimesini yeni duymuş adamdan tutun, yıllarını bu işe vermiş müzisyen üstadlarımız üye bu platformda.Bilmeyen yorum yazıyor bilen üstad ise gördüğü yanlış yoruma gülüyor ve bazen geç kalınmış bir cevap diye yazmıyor birşey, doğal olarakta her türlü bilgi karmaşası oluyor sitemizde.Bunun önüne geçmek zor ancak herkes daha duyarlı ve haddini bilerek konuşmalı.
Yaaa ben daha forumda çaldığım bir demoyu yayınlamaya korkuyorum üstadlara ayıp olacak diye.Çünkü bu adam işi yemiş,yutmuş çıkarmış birdaha yemiştir.O yüzden her işin bir ustası vardır.Bir iştede usta değilsen ve icraatın yoksa susacaksın....

saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Birazda ben içimi dökeyim :D

Her zaman söyledim ve yine söyleyeceğim ; Arkadaşlarımız ritm yazmasını öğrenecek!

Yada ;

Vaktimiz olmayabilir.Kafamız meşgul olabilir.Canımız sıkkın olabilir.Yada mazerete gerek yok ritm yazmayı sevmiyoruzdur.Eyvallah, hali hazırda ritmleri alırsın (beleş yada ücret karşılığı) kullanırsın.Ama senin üşendiğin ritmi yazan adamı yazdığına yazacağına pişman etmek nasıl oluyor?Neymiş ritm canlı değilmiş!Bu nasıl setmiş!...

Bu güne kadar sahnede bir müşteri (profesyonel müzisyen olmayan) tarafından kullandığı seti eleştirilen arkadaşımız oldu mu?Pardon "bu ritmle insanlar eğlenemez" öngörüsüne sahip değilsen müziği bırak zaten...

Roland G600 (17 senelik alet) ile program yapıp cukkayı doldurarak evine giden arkadaşlarım var.İşinde gücünde insanlar...Setle bilmemneyle hiç işleri olmaz..Repertuarları okadar geniştir ki aynı ritmle bir potpori yapıp programın yarısını bitirip insanları mest edenleri gördüm...

Fazla söze gerek yok Salim sonuna kadar haklı...

salim batuh hep yazılarımda yazdım yamaha denince akla gelen ilk isimler ama hiç bir zaman yamahanın ortagı yada yamahadan para kazanan birileri olmadılar yıllardır takip ettiyim bu insanların tlf nosu msn adresi bende yoktur yılardır yamaha üzerinde yapacagımız işlemleri bilgi birikimi salim ve batuh sayesinde depoladık ve uyguladık yamaha üzerinde emekleri çoktur ama türkiyede malesef verilen emeye saygı gösterilmiyor salim ve batuh yalnızca emek sarfedif arkadaşlarım faydalansın madur olmasın diye hiç bir karşılık beklemeden yaptıgı ritimleri sesleri paylaştıgında daha birde üstüne eleştiri alıyorlardı biz bunları çok gördük okuduk salimin patlaması normaldir birileri satacak para kazanacak birileri alıp kullanacak biriside bunun afedersiniz hamballıgını yapacak vay be nerde bu yogurdun bollugu eyer sen bu işten para kazanıyosan sattıgınız orgun üzerinde bir şeyler ögrenin al bunu git nasıl olsa sana gösterecek birilerini bulursun mantıgı hiçte şık deyil gece geç saatlerde arabama atlayıp gidip or700 de sorun giderdiyim çok olmuştur eyer şimdi yamaha hakkında biraz bilgi sahibiysek sağolsunlar bu arkadaşlarımızın site üzeride paylaşımları sayesinde olmuşuzdur ama tlf veripte birilerini salime veya batuha yönlendirmek bu insanları uzun uzadıya rahatsız etmek doğru bir davranış şekli deyil ve olmamalıdır yamahaya gönül verenler salimi batuhu tanıyanlar her zaman destekçisi olmuştur ve olmaya devam edecektir çünki biz onları seviyoruz

Merhabalar. Önce birinci bölüme cevap vereyim... OR700 V2 kullanıyorum.Bazen yazılanlara bakınca, Allah Allah, ben başka bir org mu kullanıyorum, diyorum ve bazen de kulaklarımdan şüpheye düşüyorum doğrusu. Ama oğlum çalarken dinleyince, kulaklarımda bir sorun olmadığını anlıyorum. Maalesef bazılarımız tembeliz, bazılarımızsa doyumsuz...Bu konularda zaten çok yazıldı. İkinci bölümdeki sitemine gelince, zaten söylenecek bir şey yok, yerden göğe kadar haklısın. Bu sitede senin ve Batuh' un Yamaha kullanıcılarına çok emeğiniz geçmiştir. Zaten emeklerinizin karşılığını maddi olarak alamıyorsunuz ama bir de manevi olarak alamayınca haklı olarak isyan ediyorsunuz. Umarım bazılarımız bundan sonra biraz daha profesyonelce düşünmeye ve davranmaya başlarlar... Ama unutmaki meyve veren ağaç çok taşlanır. Hele bir de emeğe saygının kalmadığı ve sömürü düzenine alıştırılan insanların da çoğaldığı gözönüne alınınca, ister istemez bu tür davranışlarla karşılaşılacaktır. Sevgiyle kal.

Kardeşim bende bir ev kullanıcısı olarak ve bikaç ay önce ne org alsam diye araştırma yaparken karşılaştıklarıma bakarak sana tamamen hak veriyorum ya kardeşim gerçekten bilmiyorsanız yada birebir kullanmadıysanız saçma sapan yorumlar yapmayın milletide boşa strese sokmayın zaten burada işinin ehli abilerimiz kardeşlerimiz var birisi elbet cevap verir.

kardeş kusura bakma seni çok rahatsız ettim! hakkını helal et istabuldan mehme abin)

Salim hocam canım kardeşim sen birtanesin hep kalbimizdesin

Arkadaşlar acil yardım...
Yamaha org alacam fakat kararsız kaldım...
Sıfır A2000 mi.... yoksa ikinci el temiz OR700tr V2 plus mı....aralarındaki fiyat farkı 600 tl...

Sizce... ?