• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

evde çalıp söyledim ferdesu JE REVE SOUVENT

Cevap: evde çalıp söyledim ferdesu JE REVE SOUVENT

mütişsin kıs birader. tebrikler....çok nbeğendim böle şarkıları herkes bilmes afferin sana be a....duygulandırdın beni.

Moderatör tarafında düzenlendi:

güzel yorumun için çooook teşekkür ederim sevgili halit-hocam.senin eline su dökemeyiz ya:)senin takdir ve beğenilerini almak çok güzel:)

Ben bir opera şancı (bariton) olarak gerçekten çok beğendim.Artikülasyonunuz süper gerçekten tebrik ederim eseride çok güzel çalmışsınız.Ellerinize ve yüreğinize sağlık :)

Agziniza Saglik Hocam ...

Bir şeyi çok merak ediyorum ferdesu hanım.Bu yabancı şarkıları nasıl okuyorsunuz.Yani telefuzu nasıl oluyor..Mesela ben portofino şarkısını çalıyorum ama okuyamıyorum...Acaba şarkıda duyduğumu türkçe olarak mı yazmam gerekir.Yoksa başka yolu varmı hep merak ediyorum.Çünkü yabancı şarkılar insanın ufkunu açıyor..mesela bu parçayı okumaya çalıştım tabi dil olmayınca olmuyor..Lyrics to Love In Portofino :

I found my love in Portofino
perché nei sogni credo ancor
lo strano gioco del destino
a Portofino m' ha preso il cuor.

Nel dolce incanto del mattino
il mare ti ha portato a me.
Socchiudo gli occhi a me vicino
a Portofino rivedo te.

Ricordo un angolo di cielo
dove ti stavo ad aspettar
ricordo il volto tanto amato
e la tua bocca da baciar.

quei baci più non scorderò
non è più triste il mio cammino
a Portofino I found my love.

Ricordo un angolo di cielo
dove ti stavo ad aspettar
ricordo il volto tanto amato
e la tua bocca da baciar.

quei baci più non scorderò
non è più triste il mio cammino
a Portofino I found my love.

her şeyin başı dinlemekten geçer.ilk önce türkçe okunuşunu yazıp sonrasında seçtiğin parçayı en iyi net telaffuz eden şarkıcıyı bulup onunla birlikte söylersen faydalı olur diye düşünüyorum.seçtiğin dili bilen bir arkadaşınada yazdırabilirsin okunuşunu.bazen duyduğumuz gibi olmuyor yanlış söyleyip ezberliyoruz vede turistik bir yerde söyleyince mahçup duruma düşebiliyoruz.o yüzden yabancı şarkı söylemek cesaret ister.çok iyi çalışmak ezberlemek gerekir.ben konservatuarda fransızca eğitimi gördüğüm için bu şarkıda zorlanmadım ama ispanyolca olsun ingilizce olsun daha zor geliyor.yukarıda anlattığım yöntemi kullanıyorum.
dikkat ediyorum sitemizde her şeyi merak edip birşeyler öğrenmeye çalışıyorsun.çok güzel bir şey.sana başarılar dilerim sevgili klavyeci07.:)

muzıgın evrensellıgını guzel bı calısmayla bızlere sundunuz ıcın tesekkur ederım size...keyf alarak dınletı olmus...devamını dılıyorum...tskler

bariton21, ilker-ReiSS ve fatih-80 arkadaşlarım güzel yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı çok çok terşekkür ederim.:)sağolun.

her şeyin başı dinlemekten geçer.ilk önce türkçe okunuşunu yazıp sonrasında seçtiğin parçayı en iyi net telaffuz eden şarkıcıyı bulup onunla birlikte söylersen faydalı olur diye düşünüyorum.seçtiğin dili bilen bir arkadaşınada yazdırabilirsin okunuşunu.bazen duyduğumuz gibi olmuyor yanlış söyleyip ezberliyoruz vede turistik bir yerde söyleyince mahçup duruma düşebiliyoruz.o yüzden yabancı şarkı söylemek cesaret ister.çok iyi çalışmak ezberlemek gerekir.ben konservatuarda fransızca eğitimi gördüğüm için bu şarkıda zorlanmadım ama ispanyolca olsun ingilizce olsun daha zor geliyor.yukarıda anlattığım yöntemi kullanıyorum.
dikkat ediyorum sitemizde her şeyi merak edip birşeyler öğrenmeye çalışıyorsun.çok güzel bir şey.sana başarılar dilerim sevgili klavyeci07.:)

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için Ferdesu hanım.Gerçekten çok merak ettiğim bir konuydu.merakımı giderdiniz.Bir şeyler öğrenmek çok hoşuma gidiyor.İnsanlar belki yanlış anlıyor bu da sorulurmu diyorlardır.Ama belkide bildiğimizi sandığımız ama bilmediğimiz cevaplar vardır..Demo için tekrar teşekkür ederim...Harikaydı...