• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Evde Takılmak İçin Tesisat Önerisi :)

VolkanB

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Arkadaşlar amatörce evde takılıyorum. Klavyenin tadı tesisatsız çıkmıyor, tesisatta olay çok başka oluyor. İstediğim çok aşırı ses değil, orta ama kaliteli ses, bassları vs. sağlam alabileceğim evde bana yetecek, düşük volumelerdede performans alabileceğim ve hesaplı küçük bir sistem. Benim aklıma oto ses sistemleri geliyor. 30 luk, kabinli pionner veya jbl subwoofer, iki mid hoperlör veya component, birde 4 kanal, crossover lı araba anfisi alsam nasıl olur? Böyle bir sistem 500-600 tl ye sıfır olarak kurulabiliyor.

Bu paralara başka sistem kurulabilirmi? Görüşlerinizi bekliyorum.

Cevap: Evde Takılmak İçin Tesisat Önerisi :)

2 tane luck monitör bulursan al sana yeterli

Luck dediğimiz markamı? Bulamadım nette. Birde könig ,marka aktif hoparlörler var. Bilgisi olan varmı könig le ilgili. Linki aşağıda.

Geçen sene yamaha HS 50 aldım iki tane 800 tl vermiştim çok memnunum ev için ideal

Yamaha o modeli daha çok küçük stüdyo tarzı mekanlarda kullanılıyor. Monitör yani. Aslında ben birazda bassları sağlam olsun istiyorum. Bu yüzden woofer düşündüm. Düşük volume lerde bass alabimek için sanırım woofer şart.

o zaman git kendıne 2 3 mılyara tesısat kur ılerde sahnede dgundede kulanırsın 1 mıkser al 2 tane guzl kolon al 1 tanede bass al tmm

Logitech Z623 - 634 TL idi fiyatı 2+ 1 ( yamaha tyrosdaki gibi) en mantıklısı ORGU al yanına, yanında kablo jaklar da olsun, deneyerek al, olursa da haber ver zira bende merak ediyorum , ilerde synthesizer alırsam lazım olacak :)

selamlar
Savaş ELVAN

2-3 şuan tesisata veremem. Onu ileride düşünürüz kısmetse. Sanırım en mantıklısı oto ses sistemi. Bunu klavyede deneyen varsa görüşlerini almak isterim.

Logitech güzel, sub fena değil ama uyduları biraz küçük gibi. Orgu götürmem zor ama ilk fırsatta gidip bi dinleyeceğim.
Sağol Savaş hocam.

Z623 ü diğer tüm 2+1 lerden ayrı tut, acayip bir ses sistemi, eminim synthlerde süper olurdu, pa500 ü de denemeye değer , rica ederim. fiyatı da tam istediğin gibi...