• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Exr 46 OR Yardım

kemager

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Roland E 14
Org yeni elime geçti , amatör kullanıcıyım . Ritim konusunda zengin içeriklerinden memnun kaldım burda yayınlanan ritmleri kullanıyorum herkezin eline sağlık .
Ses bankasından sesleri çağırıp 8 user ses e de kaydedebiliyorum burdada sorun yok ancak sorun burdan sonra başlıyor sorunu sırasıyla yazıyorum sanırım daha anlaşılır olacak
1 - User veya disket ritmi çağırıyorum ( family > select ) ve birbiri arkasına ritm ler geliyor ancak ne zaman TONE düğmesine basıp ton değiştirip tekrar ritm e döndüğümde kaldığım ritmi çalmaya devam ediyor ancak sorun burdan sonra başlıyor yine nasılsa ritm değişmedi deyip ( select ) ile bir sonraki ritme geçmeye çalışınca sonuç hüsran beni MAKSOUM ritmine çakıyor( bir bakıma select kendini unutup family e dönüyor ) . Bir ayar varmıdır select ile user veya disk ritmlerinde devam edeyim yoksa son ritmin nosunu aklımda tutmak ve ritm nosu ile çağırmak zorundamıyım ?
2 - Bir diğer sorunum TONE bölümünden USER TONE ları ayarlıyorum kafama göre istediğim sesleri çağırıyorum (memrized) . Çok güzel çok da memnunum ancak sorun burdan sonra başlıyor . Bu tonlardan herhangi birine MFX ile bir değişiklik yaptığım ve onuda Memrized ile user tone hafızasına aldığımda Function ile ayarladığım bütün değerler i yeniden sıfırlıyor . Yani function ayarlarını hafızaya almıyor .

Bu yukarıdaki sorunları User Program ile çözebiliyorum ancak bu sefer her user programa ayrı ayrı TONE u ve ayarı çakmam gerekiyor . Yani kısa olacak işlem çok uzuyor . Bu konuda ilerlemiş olan arkadaşlarım var ise yardımları için şimdiden teşekkür ederim. Özellikle cihazın ses bankası MFX veya diğer EFFECT ler ile zenginleşince çok daha lezzetli bir TONE BANK oluyor . Herkeze bol müzikli günler dilerim