• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Farklı setten PAD sesleri nasıl yüklenir? PA600

levent1968

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA 600
Herkese merhaba.. Elimdeki pa600 setin üzerine farklı setlerden 'zılgıt' ve 'ha hey hey' gibi PAd sesler yüklüyorum ama çalışmıyor. Mevcut sete bu tür PAD seslerini nasıl ilave edebilirim? Yardım edebilecek bir üstat var mı?
Saygılar..
Levent

Cevap: Farklı setten PAD sesleri nasıl yüklenir? PA600

hocam bıldıgım kadar onun user pcdk yanı kitini yuklemen gerek onunla bende cok ugrastım ama yapamadım aynen dedıgın gıbı oluyo fakat anlamadıgım sey ıse o kiti calıstırmak ıcın multısample hafızasını yuklemek gerek ha onu yaparsanda dıgr kullandıgın settekı kıtler kaybolur ugrasma bence oldugu gıbı kullan

yaparsınız herşey olurda klavyeyi önce çözmeniz gerek istersenin bütün pad sesleri tek bir drum kit de toplayabilirsiniz çok zaman alan bir iş ve güzelde oluyor ram den yer kazanıyorsunuz 1 tane pad sesi beğendim diye drum kiti alete komple yuklemenize gerek yok korg pratik bir alet pa600-pa900 üm var iken ben öyle yapardım ram i n boyutunu düşürmemek için kısaca aklımda kaldığı kadarıyla hangi kitten almak istiyorsan o kiti yuklüyorsun multi sample bölümüne girip o sesi diğer kite atıyorsun tabi bu sesler ham işlenmemiş olarak yükleniyor o sesi tekrardan ayarlayıp tonunu transpose sini yani beğendiğin kıvama getirmen gerekiyor zahmetli iş ama elin alışınca çok kolay

Cevabınız için çook teşekkürler.. deneyip yapmaya çalışacağım...saygılar...