• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Fikralar

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Fikralar

Temel ile İdris Fransa'ya geyik avına gitmiş. Av da av yani ... Deniz uçağıyla bir krater gölüne inecekler, dağlarda avlanacaklar sonra dönecekler ... Şimdi onlara katılalım ...
- Pilot: "Beyler göle indik, size iyi avlar. Bir hafta sonra tekrar bu göle sizi almak üzere iniyorum. Ancak şunu peşin peşin söyleyeyim, adam başı bir geyik taşıma hakkınız var. Deniz uçağı daha fazlasını kaldırmıyor."
-Tamam, biz zaten seri avı düşünüyor değiliz, asıl kafamız dağılsın diye buradayız.
- Harika, iyi avlar. Rastgele! Bir hafta sonra deniz uçağı göle iner ... Pilot bir bakar ki ... Bizimkilerin yanında, adam başı iki geyik!
- Bravo da, adam başı tek geyik demiştik. Bu uçak, bu ağırlığı taşımaz.
- Taşır Taşır.
-Taşımaz.
- Taşır Taşır.
- Beyler bakın! Burası Avrupa Birliği, her şeyin bir kuralı var. Nizam var intizam var! Dört geyikle binerseniz bu uçak havalanamaz.
- Havalanır havalanır.
- Olmaz!
- Geçen yılki pilot havalandı ama ...
- Havalandı mı? Dört geyikle mi? Buradan mı?
- Evet tastamam öyle. Geçen yılki pilot, dört geyikle havalandı!
- Madem o pilot yaptı, ben de yaparım. Hayatımda ilk defa böyle bir şey yapıyor olacağım ama Kanıma girdiniz. Hadi yükleyin Geyikleri, binin, bağlayın kemerlerinizi, kalkalım. Pilot gazı verir ... Deniz uçağı göl üzerinde süratlenir ... Süratlenir ... Kızaklar sudan kesilir ama uçak bir türlü ağırlığı kaldırıp yükselemez ... . Ve sonuçta burun üstü Ormanın içine çakılır, bin parçaya ayrılır. Şans eseri kimsenin burnu kanamadan herkes kurtulur. Ormanda, yarı baygın, paramparça olmuş uçağın yanında, bizim avcılardan İdris kendine gelir, kafayı kaldırır ... Temel de gözlerini açmıştır ... Gözlerini açan İdris sorar:
-Ula Temel, neredeyiz biz? Bizimki şöyle bir etrafa bakar ...
- Hemen hemen .... Geçen yıl düştüğümüz yerin 200 metre kadar gerisinde!

sizde degisik fikrala biliyorsaniz yazin buyrun devam ediniz,

Sarışın yanmis iki kulağıyla doktora gider. Doktor;
-''Kulaklarına ne oldu''. Sarışın;
-''Ütü yapıyordum ve telefon çaldı. Ben de telefon diye ütüyü koydum kulağıma''. Doktor;
-''Peki öteki kulagina ne oldu?''. Sarışın;
-''Lanet olası tekrar aradı''...

Vezirler Huzura çıkmışlar:
- Padişahım, hazinede para kalmadı. Yeni vergilere ihtiyacımız var, diyerekten .. . Padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,
- Eeee! Ne Vergisi KOYALIM?, Demiş ..
- Köprülere adam KOYALIM, geçenden bir akçe alsınlar! Padişah,
- Tamam demiş. Aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:
- Tepki var mı?
- Hiç bir tepki yok!
- İyi o zaman köprünün diğer tarafına adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın! Aradan bir süre geçmiş, Padişah:
- Var mı şikayet?
- Yok! Halkinin tepkisizliğine kızan Padişah, gürlemiş:
- Köprülerin ortasına da adam koyun, gelip geçeni becersin! Aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen Padişah, çağırmış vezirlerini,
-Halki dinleyelim hele bir, demiş gitmişler köye, Padişah sormuş:
- Var mı şikayet? Ses yok. Padişah tekrar:
-Var mı şikayet? Şikayeti olan söylesin! diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
-Padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya! ..
- Eeee!, Demiş Padişah bir umutla ...
- Aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyız, bir adam daha koysanız

Bir Arap Emir inin oğlu Almanya'ya eğitime gider. Bir ayın sonunda ailesine şöyle bir mektup gönderir:
- "Berlin süper bir yer, insanlar da çok sempatik ve burayı çok seviyorum, ama profesörlerim okula tramvayla Gelirken ben Mercedes 'imle gelmekten biraz Utanıyorum." Birkaç gün sonunda çocuk bir mektup alır, mektupta 1 milyon dolarlık bir çek ve su kelimeler vardır: "Artık utanmana gerek yok, git sen de kendine bir tramvay al"

Temel uçakla Trabzon'a gidecekmiş. Oturmuş bir yere rastgele. Asıl yer sahibi gelmiş:
- 'Beyfendi burası benim yerim kalkar mısınız? "
- 'Hayır.
- 'Beyfendi burası benim yerim KALKIN.
- 'Hayır. Yer sahibi gider hostese başvurur.
- 'Beyfendi burası sizin Yeriniz değil, kalkar mısınız lütfen? "
- 'Kalkmam. Hostes çare bulamayınca kaptana başvurur. Kaptan, Temel'in kulagina bir şey fısıldar ve Temel kalkar, arka tarafa oturur. Herkes hayret etmiş durumdadır, 'Biz bu kadar uğraştık kalkmadı acaba kaptan nasıl kaldırdı bunu' diye. Dayanamazlar, Kaptan'a sorarlar:
- 'Dedim ki burası Trabzon'a Gitmez ..'

Yaşlı adam ölüm döşeğindeydi ... Artık son dakikalarını yaşıyordu ... Hasta yatağında yatarken birden mutfaktan gelen kokuyu duydu, en sevdiği Çikolatalı kurabiyelerin kokusu ... Birden gözleri aralandı, kendini ayağa kalkacak kadar güçlü hissetti ... Bu şaşılacak bir Seydi, ölmek üzere olan adamı ayağa kaldırmaya kurabiyelerin kokusu yetmişti ... Duvara tutunarak merdivenlere kadar yürüdü ... Basamakları ağır ağır inerken sanki mutfağa değil hayata yaklaşıyor gibi heyecanlıydı ... Nihayet mutfak kapısına kadar geldi ... Işte masanın üzerindeki tepside onlarca Çikolatalı kurabiye, tam karşısında duruyordu ... Son gücüyle masaya yaklaştı, o kurabiyelerden bir tane ağzına atabilse sanki ömrüne ömür katılacaktı ... Bir tane almak için elini uzattı ... Ama birden karısı yetişti ve eline vurdu:
- "Çek elini bakayım ... Onlar cenaze için ..."

Adam stadta yerini almış. Aldığı bilet tribünün en uzak köşesinde. Yerine oturmuş birinci devreyi güç bela seyretmiş. O arada ön tarafta tam ortada bir Koltuğun boş olduğunu fark etmiş. Devre arasında sıralar arasından Geçip o boş yere ulaşmış. Yan koltuktaki adama sormuş:
- "Burası boş mu?"
- "Boş, demiş adam ..."
- "Nasıl oluyor bu tıklım tıklım dolu stadda boş yer kalmış ..."
- "Orası benim Esimin," demiş adam, "aylar önce bu maç için almıştık. Ama Eşim vefat etti ..."
- "Çok üzüldüm, demiş bizimki, ama dost ve akrabalarınızdan birine neden vermediniz bileti?" Adam kafasını hüzünle sallamış;
- "Onların hepsi şu anda cenazede"

Bir adamla karısı Misir'da eski bir çarşıda geziyorlarmış. Ayakkabı Satılan bir dükkânın önünden geçerlerken satıcı içerden seslenmiş, buyur etmiş, girmişler.
- Satıcı "çok özel büyülü sandaletlerim var beyefendi, sizi sex te çok vahşi ve kuvvetli yapacak sandaletler ..." Adam tabi ki erkekliğe leke sürdürmemek için pek önemsememiş ama eski günleri özleyen karısının ısrarlarına dayanamayıp sandaletleri denemeye karar vermiş. Adam sandaletleri giyer giymez gözleri parlamış, kalbi hızlı hızlı atmış, fiziksel değişimler başlamış, nefesi serileşmiş gözleri büyümüş ve etrafına seri bir şekilde bakınmaya başlamış. Karısı bir adım geri kaçmış "Aman Allahım dur dur ..." derken adam koşmuş, satıcıyı yakaladığı gibi tezgaha yatırmış, pantolonunu parçalayarak çıkarmaya başlamış, bu arada satıcı bir yandan kurtulmaya çalışırken bağırıyormuş,

Bir Mahallede yeni komşularıyla çay sohbeti yapan kadına Komşuları''Senin aile yaşantına hayranız, Esin ve çocuklarınla çok mutlu bir yaşantın var. Kocanın BİR dediğini İKİ etmiyorsun. Bu mutluluğunun sırrını bizede anlat''derler. ''Kısaca anlatayım''der kadın ve anlatmaya başlar:''düğünümüz bittikten sonra kocam kendi atında, bende kendi atıma bindik evimize doğru gidiyoruz. Benim bindiğim atın ayağı takıldı ve sendeledi. kocam arkasına döndü ve benim atıma 'BİR' dedi. Biraz daha ilerledik ve benim atımın ayağı tekrar takılıp tökezlediği zaman Eşim tekrar arkasına dönüp atıma 'İKİ' dedi. Az sonra atım takrar aynı şekilde tökezleyince Eşim arkasını döndü ve at'a''ÜÇ''dedi ve belinden tabancasını çıkartıp atımı anlından vurdu.At oracıkta kanlar içinde yere yığılıp öldü. Ben şok Olmuştum ve ata çok üzüldüm. EŞİME bir hışımla çıkıştım''Yazık değil mi atı neden vurdun !!?'' diye sordum. Eşim arkasını döndü ve bana''BİR''dedi. Ve o günden sonra kocamın bir dediğini iki etmedim.

Temel ile Dursun 5 ila 10 arasında Amerika'da yaşarlar ve orada kürkü çok pahalı bir Sincap çeşidi bulurlar Türkiye'ye Gelirken bundan getirip, üretip, çok zengin olmayı tasarlarlar yıl. Dursun sincabı sırt çantasına koyar ve havaalanından içeri sokar Temel de hemen arkasından Havaalanına gelir ve uçağa binerler. Bir süre sonra dursun uyur kucağında bulunan çanta yere düşer ve Sincap çantadan dışarı çıkar. Hemen Temelin kucağına gelir onunla oynar ve sonra Temel sincabi öldürür.Dursun uyanıp sincabı Ölmüş görünce hemen temele sinirle sorar ne oldi buna? Temel cevaplamaya başlar Sincap çantadan çıktı kucağıma geldi oradan pantolonuma girdi aleti yakaladı bir sağa salladı bir sola salladı kaldırdı üzerine çıktı İndi çıktı İndi çıktı sesimi çıkarmadım. Sonra biraz aşağı indi taşakları buldu oynadı, tokuşturdu ceviz zannetti oynadı ellemedim.Biraz daha aşağıya indi deliği buldu yuva zannetti galiba girdi çıktı girdi çıktı yine ellemedim, ama ne zaman cevizleri yuvaya taşımaya kalktı İşte o zaman öldürdim oni.