• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

flopiyi usebeye ceviriyoruz

hakan3450

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
pa80 exr 46 pa 55
ArkadaşLar exr 46 marka orkun hafızası yükseLeßiLiyor. Tek yapmak qereken fiLopi çevirici aLıp takmak. FiLopi usßy çeviriyor veya hdy' ye çeviriyor. ßunun için çaLışmaLarımız dewam ediyor...!

Ekli dosyalar

• blank.gif
    blank.gif
    49 bayt · Görülen: 436
Cevap: flopiyi usebeye ceviriyoruz

g-600 içinde bi bakın bakalım.bayağı kullanan var.uygulama oluyor da söz konusu aparat tedariki zordu.

bu sistem kurzweil k2000 ve korg triton için süper olacak fiyat belirtirmisiniz nerde yapıyorsunuz eğer kesin olacak bir iş ise ben korg triton alacağım saygılar

kardeşim bu oluyorsa beni çaldır ben seni arıyacağim tel bekliyorum 0544 457 44 93

kardeşim yokmu bu çevirici hakkında yeni haberler

Disket olan her orga floppy emulator takiliyor ebaya bir bakin.

arkadaşlar biz exr 46 cevirdik ama taktığımız cihaz biraz böyük olduğu için hoş olmadı arkadaşımız ömer yılmaz italyaya gitti daha bir kibar dönüştürücü araştırmak için ayın 2 sinde burda inşallah rolatcılar için hayırlı olur

İyi günler arkadaşlar,
Floppy (disket) USB dönüştürücü için yazmıştım. Benim asıl mesleğim Bilgisayar sistem çözümleyicisi ve sistem yöneticisiyim. Bilgisayarlardaki disket üniteleri sökülerek aynı yuvaya USB dönüştürücü takılıyor. Yani bu durumda Teknik olarak Dislet ünitesi kullanan bütün cihazlarda (matbaa makineleri, örgü ve dokuma makinaları, çizim ve tasarım makimaları, orglar vs.) bunların bağlantı yerlerine USB dönüştürücü takılabiliyor. Eli tornavida kullanan herkez kendisi bile bu cigazı takabilir sonuçta iki tane fiş takıyorsunuz. Orglara takılan USB dönüştürücüler yine floppy mantığı ile çalışıyor. Yani Disketin hacmi 1.44 MB ise USB belleklerde 1.44 lük bloklar halinde formatlanıyor ve klavyeler bunu 1.44 MB olarak görüyor. Faydası ne diye soracak olursanız: USB dönüştürücüler üzerinde 2 haneli digital numaratörü var yani 100 adet kanal var. Buda 100 tane disket kapasitesi demektiri. 1 USB belleğe 100 adet disketin bilgilerini kopyalıyabiliyorsunuz. Hangi numarayı seçtiyseniz org o bilgiyi okuyor. Yani yine siz kumanda ediyorsunuz. Orgunuzun disket connectöründe 34 adet pin varsa bu dönüşüm oluyor. Benim Orgon EXR46OR ben evde amatör olarak uğraştığım için USB belleğe ihtiyacım olmuyor. Ama bir süre sonra bende değiştireceğim. Beklentim acaba her firma kendi klavyesine uygun USB dönüştürücüyü piyasaya sürermi diye bekliyorum. Yani kısacası Disketlerin yerine USB takılabiliyor.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri