• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

G600 Akompanyalar (akorlar) hakkinda acil yardim lütfen.

hozanbukli

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Baglama, Korg Pa1x Pro
Selamlar arkadaslar..

G600de ritimsiz akompanyalar akorlar nasil calinir..Ritim olmadan....Uzun hava caldigimda kullanacagim ama bir türlü bulamadim.. Anlatilmasi biraz zor onun icin, alttaki videonun hemen ilk kisminda, calan kisinin akorlara bir kere basiyor ve hic durmadan oyle devam ediyor. Bunu nasil yapabiliriz..

Yardimlarinizi bekliyorum umarim anlatabilmisimdir:)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DWQTh4f9ANQ&feature=related]tulum - YouTube[/ame]

Cevap: G600 Akompanyalar (akorlar) hakkinda acil yardim lütfen.

Arkadaslar bu konu hakkında bilgisi olan yok mu?

bass chord açık bir adıda (dem).... çalan o .... sendeki settede performanstan 1 ses seçtiğinde bu şekilde bastıgın zaman (dem) verecektir..sende üstüne çalacaksın....

bass chord açık bir adıda (dem).... çalan o .... sendeki settede performanstan 1 ses seçtiğinde bu şekilde bastıgın zaman (dem) verecektir..sende üstüne çalacaksın....

Yardımın için sagol abi. Setteki herhangi bı sesi alıp bass chord acıyoruz doğru mu anlamisim?

Bendeki sette ritmi açmadığımda klavyenin sol tarafından hiç ses gelmiyor

orgta sag üst köşede upper 1 2 lower m bas var m bas la lover i açip bunlara orgum rom seslerinden atıp editleyebilirsin sonrada shıft tuşuna başarak sesin üstüne kaydet ritmi açmadan akor verdiğinde sadece inceden uzun hava tarzı bi akumpanya duyarsın kolay gelsin

orgta sag üst köşede upper 1 2 lower m bas var m bas la lover i açip bunlara orgum rom seslerinden atıp editleyebilirsin sonrada shıft tuşuna başarak sesin üstüne kaydet ritmi açmadan akor verdiğinde sadece inceden uzun hava tarzı bi akumpanya duyarsın kolay gelsin

Cook teşekkür ederim abi

Kardeş sağ üst köşe de lower var ona bas hold yap ve peşine MBASS seç daha sonra istediğin kadar dem verebilirsin.

ben denedim. önce performans ses olarak sax seçtim.sonra sırasıyla lower,hold ve mbas'ı tıkladım üçünün de ışıkları yanık vaziyete geldi.ama seste en fak dem filan olmadı.nerde yanlış yapmış olabilirim.

performans seslere dem verilemiyor olabilir mi.( ses hazırlanırken zaten gerekli olan ilaveler yapıldığıdan dolayı.)