• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

G600 performanslari (sesleri) nasil ayni akorda sesi getirebiliriz?

hozanbukli

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Baglama, Korg Pa1x Pro
Merhaba arkadaslar... G600 ustalarindan yardim bekliyorum..
Sorum söyle; yükledigimiz performanslarin seslerini nasil tek tona akort edebiliriz..nota bilgim yok ama mesela bazi sesler mi bazilari do.. bunlari nasil ayni sese ayarlayabiliriz ? Bi de en önemlisi..Yaptigimiz koma ayarlarini nasil kalici yapabiliriz..komalari ayarladigimda ses degistirdigimde hemen gidiyorlar..Bu user performans icin gecerli..Ama orgun kendi fabrika seslerini koma attigimda org kapanana kadar hep ayni kaliyor..
Umarim yardimci olursunuz ...Saglicakla kalin..SImdiden binlerce kez tesekkür ediyorum.:)

Cevap: G600 performanslari (sesleri) nasil ayni akorda sesi getirebiliriz?

user sesleri kayıtlı olduğu için sonradan yapılan ayarlar ses değişince gider. bunun için koma transpose vs.. ayarlarını yapıp wrıte (yani kayıt) tuşuna basıp hangi sese ayar yaptıysan o sesi seçerek kayıt etmiş olursun tekrar o sesi açtığında enson yaptığın ayarlar karşında olur. umarım yardımcı olabilmişimdir..

user sesleri kayıtlı olduğu için sonradan yapılan ayarlar ses değişince gider. bunun için koma transpose vs.. ayarlarını yapıp wrıte (yani kayıt) tuşuna basıp hangi sese ayar yaptıysan o sesi seçerek kayıt etmiş olursun tekrar o sesi açtığında enson yaptığın ayarlar karşında olur. umarım yardımcı olabilmişimdir..

Allah razı olsun. Sizin gibi ustalar olmasa zor cözerdim. Binlerce kez teşekkür ederim.

rica ederim nedemek hocam. bilgi paylaştıkça değer kazanır. çalışmalarında başarılar dilerim...

kardeş mesala bağlama sesi re de bunu miye alacaksın sadece mi yi tarif edebilirim.sesi seç.f2 bas yani param olması lazım.sonra tekrar f2 bas.ekranın sol köşesindeki aşağı yukarı tuşunda aşağı gel 2.sayfaya yani.orda seslerdeki yerler var. mi ye ayarlıyacaksan f# ve c# -60 al gerisini komple 0 la sonra write bas kaydet ama kaydederken mesala sesde a11 yazıyosa gine a11 kaydet o ayı otmatik seçer ztn.sen11 yap tabi sesin kaçtaysa onu yap bu örn.iş tm dır.