• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gem Genesys Pro Or'yi Nasıl Bilirsiniz

VolkanB

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini belirtirse sevinirim. Fabrikasyon türk ritimleri olduğu ve diğer markaların ritimlerinin editlenip okutulabildiğini duydum.

Saygılar.

Cevap: Gem Genesys Pro Or'yi Nasıl Bilirsiniz

tüm aletlerin üzerinde durulursa olmayacak şey değil lakin en iyi klavyeler söndü bitti gitti şimdi audya5 e yapılan çalışma ona uyarlansa piyasayı sallayacak kapasitede alet

Kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini belirtirse sevinirim. Fabrikasyon türk ritimleri olduğu ve diğer markaların ritimlerinin editlenip okutulabildiğini duydum.

Saygılar.

hocam gem genesis ne kadar iyi olursa olsun,GEM iflas etti,ilerde orgta bi sıkıntı olduğu zaman parçada bulamazsınız herşeyden önce,
süperde bir cihazda olsa.parça sıkıntısı olur,benim bildiğim GEM sağlam cihazlar çıkarttı,kalitesiz değil ama yinede siz bilirsiniz

merhum sorusu gibi olmuş. İyi biliriz. Hatta performanslarından dolayı haklarımızı helal edebiliriz.

ben kullanmadım ama dügünlerde canlı olarak çok dinledim. Kullanan arkadaş pa800 popiler ve 2x.in yeni piyasaya sürüldügü dönemlerde hep bu cıhazı kullandı. Kendisi paraya acımayan sürekli org degiştiren biri. Bence iyi bi alet olmasaydı bu aleti almazdı alsa bile 3. 4 sene bu cihazı kullanmazdı diye düşünüorum. Kullandıgı ritimlerin ve sampleleri korg degil kendi orjinal ritimleriydi bundan eminim. Ki şayet korg.un ritimlerini okursa gw8 gibi. alınmıyacak bi alet olamaz sanırım.

İyi biliriz merhumu :) ... Şakası bir yana bu cihaz 10 yıl öncesinin audya 5 'i dir. Yapısı çok sağlam, ancak ağır bircihazdır, yarım ağırlıklı profesyonel klavyesi var. İçinde harddisc var, cd okuyucu - yazıcı, flopy disket sürücüsü var. 32 mb sample hafızası var, arttırılamıyor. Diskten veya cd den mp3, wav vs okur. Kendiniz sample yapabilirsiniz. Doğrudan cd ye sesiniz ve aletle ses kaydı yapabilirsiniz. Üzerinde efektli vocoder var. 1024 durum hafızası, 4 adet atanabilir tuş, bütün kanalların (bass, accomp, drums vb) doğrudan slider ile kontrolü mümkün. 64 adet kullanıcı ritim hafızası, her ritime 8 adet favori ses hafızası. Ritim hariç 8 kanal farklı sesi aynı anda çalabilir. Profesyonel bir kullanıcı için (ritim yazan, ses yapan vs) 10 yıl daha kullanılabilecek bir cihazdır bence.

Arkadaşlar çok teşekkürler bilgiler için.

Cihaz zaten çok kalite bunu biliyorum. En çok merak ettiğim ritimleri iş görürmü. Sonuçta başka nevale bulamayacağım ortada, yani ne varsa o.. Ritim yazamıyorum, bu yüzden bu handikap. Ses konusunda sıkıntı yok, yazarım, sample işindende anlarım.

Cihaz şehir dışında, sahibi bağlamacı. Değiştirme nedeni cihazın ağır olması ve sürekli farklı yerde sahne alması. Demo, video vs. işlerden anlamıyor. Telefonda dinletecek ritimlerini. Dediğine göre her türlü türk ritmi mevcut ve editleyerek her markanın ritmini kullanabiliyormuş. Ritim konusunda ikna olursam bk5 ile takasa gireceğim.

Ritimlerini duyan arkadaşlar bir iki kelam ederse bu konuda sevinirim.

NoT: Merhum hakkında sorulurken genelde geçmiş zaman kullanılır (nasıl bilirdiniz). Benimki daha çok osmanlı zamanda kadıların sorduğu türden oldu. Bu başlığı seçmemin nedeni dikkat çekmesi ve hızlı şekilde görüşlerinizi almaktı. Sanırım başarılı oldu :D

Saygılar.

İyi biliriz merhumu :) ... Şakası bir yana bu cihaz 10 yıl öncesinin audya 5 'i dir. Yapısı çok sağlam, ancak ağır bircihazdır, yarım ağırlıklı profesyonel klavyesi var. İçinde harddisc var, cd okuyucu - yazıcı, flopy disket sürücüsü var. 32 mb sample hafızası var, arttırılamıyor. Diskten veya cd den mp3, wav vs okur. Kendiniz sample yapabilirsiniz. Doğrudan cd ye sesiniz ve aletle ses kaydı yapabilirsiniz. Üzerinde efektli vocoder var. 1024 durum hafızası, 4 adet atanabilir tuş, bütün kanalların (bass, accomp, drums vb) doğrudan slider ile kontrolü mümkün. 64 adet kullanıcı ritim hafızası, her ritime 8 adet favori ses hafızası. Ritim hariç 8 kanal farklı sesi aynı anda çalabilir. Profesyonel bir kullanıcı için (ritim yazan, ses yapan vs) 10 yıl daha kullanılabilecek bir cihazdır bence.

Şuan Gem kullandığınızı yeni farkettim. Ritimler konusundada biraz detaylı bilgi verirseniz çok çok sevinirim. Bu cihaz için şu kısmına dikkat et diyeceğiniz bir nokta varsa onuda duymak isterim. Menüsü, özellikleri geniş ve farklı cizgideki cihazları severim. Eğer ritim konusunda sorun olmayacaksa gözü kapalı değişeceğim cihazı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şuan Gem kullandığınızı yeni farkettim. Ritimler konusundada biraz detaylı bilgi verirseniz çok çok sevinirim. Bu cihaz için şu kısmına dikkat et diyeceğiniz bir nokta varsa onuda duymak isterim. Menüsü, özellikleri geniş ve farklı cizgideki cihazları severim. Eğer ritim konusunda sorun olmayacaksa gözü kapalı değişeceğim cihazı.

Bence ritimlerden once bu aletin piyasasini bir arastir derim,malum bk-5 yeni nesil bir cihaz,kucuk bir zararla her zaman elinden cikarabilirsin,eger kafa kafaya degistiriyorum dersen bence cok zarar edersin,olurya alete alisamaz veya sevemezsen elinde patlar geri satman uzun bir sure alir,gem artik yok biliyorsun.iyi dusun derim daha derin arastir.