• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gem Genesys Pro Or'yi Nasıl Bilirsiniz

Cevap: Gem Genesys Pro Or'yi Nasıl Bilirsiniz

Hocam tabi bu açıdanda değerlendiriyorum. Görüşleriniz için teşekkürler.

Hocam tabi bu açıdanda değerlendiriyorum. Görüşleriniz için teşekkürler.

Bende genesys s modeli var. Yapıları aşağı yukarı aynı. Yalnız s modelinde sample ram 8 mb, pro da 32 mb. s modelinde batı sesleri daha geniş sanırım. Bu modeller çok satamamasına rağmen çalışmalar yapılmış. Aletin bataryası boş olduğunda 2 dakikada, dolu olduğunda 30 sn içinde açılır. Hafıza bataryası bir hafta kullanmayınca boşalıyor, tekrar harddiscten yüklüyor. Pro modeli için daha çok Türk ritim çalışması yapılmış ama benim tam bilgim yok. Esas problem, cihazların yedek parçasını bulmakta yaşanır sanırım. Çok sağlam bir alet olmasına rağmen arıza yaparsa çöpe gidebilir. Bu cihaz korg pa 1x ile aynı sınıf, profesyonel bir cihaz ama fiyatı pahalı olduğu ve iyi tanınmadığı için çok satamadı sanırım. Bk 5 ten daha pratik kullanımı vardır sanırım. Tek tuşa basınca 8 tane favori ritim sesi karşımıza geliyor mesela, sliderlerden doğrudan ritim ögeleri ayarlanır, döner tekerlek hiç tuşa basmadan ritimin hızını ayarlar(alet başka menude olsa bile). Ayrıca çok sayıda yeni yaptığınız veya aletin kendi içinden seçtiğiniz sesleri user olarak istediğiniz sırada kaydedebilirsiniz. Yine de bk 5 ile değişim için çok düşünmek lazım.:)

selam

ben gem genesys pro oriental kullanicisiyim cok harika bir klavye aslinda ama daha cok ketron kullandigim icin ucuza aldim orgu
ve yedek parca ben almanyadanim orda Internet ten siparis ediyorum eger bisey bozulcaksa ama sanmam italyan orglari kalitelidir.....

Namik akbulut

Gem in kalitesi tartışılmazdır.BK5 miş PA 80 miş bunlar yanında ritim bile atamaz oyuncak kalır.12 sene wk3 5 sene wk2000 3 senedirde wk8 vede SK76 kullanan birisi olarak.GEM konusunda hiç bir parça sıkıntısı çekmedim.Gemle ilgilenen müzizyen dostlar sağ olsun.Satma işine gelince Her kör satıcının bir topal alıcısı vardır.Satmayan varsa GENEYS ,iini bana getirsin ben alırım.Evde iki tane GEM olduğu halde...

Gem in kalitesi tartışılmazdır.BK5 miş PA 80 miş bunlar yanında ritim bile atamaz oyuncak kalır.12 sene wk3 5 sene wk2000 3 senedirde wk8 vede SK76 kullanan birisi olarak.GEM konusunda hiç bir parça sıkıntısı çekmedim.Gemle ilgilenen müzizyen dostlar sağ olsun.Satma işine gelince Her kör satıcının bir topal alıcısı vardır.Satmayan varsa GENEYS ,iini bana getirsin ben alırım.Evde iki tane GEM olduğu halde...

aynen katılıyorum gem gercekten mükemmel bir alet hiç unutmam ismini hatırlıyamıyorum kara köyde rahmetli izzet abinin yanında çalışan ramazandı zannedersem ismi bana ws 1 e bir ritim yazmıstı bu kadar olur korg i30 la düğüne çıkan arkadaşım ne olur ben bu akşam senin orgla çıkayım programa derlerdi alet müthiş ti ya

Gem geri dönüyor arkadaşlar.Finlandyalı bi şirket satın aldı Gemi.Sitesi Güncellenyor.Yakında yepyeni Klavyeler le geliyor.General Music artık İtalyan değil Finlandiyalı oldu.Sitesini takip edin.Türkiye pazarınada grecek emin olun.

slm.1997 den beri GEM kullanıcısıyım.GEM WK3 GEM WK2000 VEDE en son GEM SK76 GEM WK8 kullanmaktayımGENEYS PRO Gerçekten iyi alet ama ağırlığı sebebiyle vede32 megabaytta sınırlı kalmasıyla gem WK 8 in altındaymış gibi görüyorum.çünki WK8 42 mgbyta kadar okuyabiliyor ona göre daha hafif.Elimdeki SK76 zaten 36 ya kadar sample alıyor 6.5 oktav hem geneysi aratmıyor diyebilirim..GEM aldığınız zaman birde imam çağıracaksınızki size nikah kıysın...