• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gerçekten bu kadar farklı kit var mı?

szdemir_06

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
PA 600 - Bağlama - Ney
Arkadaşlar merhaba...
PA600 için kendi setimi düzenlemeye çalışıyorum. Sound konusunu hallettim sayılır.
Ritim konusunda farklı setlerde çok güzel ritimler var. O ritimleri kendi orgumuza yüklemek için drum ve perc kitlerini de almamız gerekiyor haliyle... Bu kitler seslere göre daha fazla yer kaplıyor ve RAM hafıza yetmiyor.

Şimdi sorum şu... Bu setlerde gerçekten bu kadar farklı kit mi var? Yoksa belli kitler farklı isimlerde mi setlerde dolaşıyor.
Eğer 2. şık doğru ise en çok kullanılan drum ve perc kitleri öğrenebilir miyiz?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Cevap: Gerçekten bu kadar farklı kit var mı?

arkadaşım ne yazıkki bahsettiğin setlerde gerçekten o kadar çok sayıda kitler varki.Herkes kafasına göre bir kit dizmiş.O dizdiği kite uygunda ritim yazmış.Yani o ritmi başka kitte çaldığın zaman örneğin zil sesi yerine acaip acaip sesler çıkıyor.Mümkün olduğu kadar ritimleri aynı kitlerle çalışan ritimlerden oluşturmaya çalış.

Karaca , desene o zaman işimiz zor...

Moderatör tarafında düzenlendi:

en guzelı kendı rıtmını kendın yazmak
ama oda baya ugrası ıstıyor
ama ugrasınca oluyor

pa800ü alalı bir ay oldu . birçok set denedim hepsi aynı ritimler aynı sadece sesler genelde. bende aleti çözdükçe kendim ritimler yazıp,pad oluşturup,güzel drumkitler ve sesleri bir araya getirip çok farklı bir set oluşturacağım. bazı sorularımın cevabını çok geç alıyorum ondan dolayı hemen çözemiyorum aleti inşallah seti tamamlayıp korgcu arkadaşlarla paylaşacağım. sorularıma hızlı cevap aldıkça dahada çabuk bitiririm.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri