• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

geri vokal ?

polatoğlu

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
GW8, bk 5 or.
kendi sesimize geri vokal yaperken bunu aynı notanın pes veya tiz perdesinden mi okuyoruz, yoksa bunu program ile mi yapıyoruz bilgisi olan arkadaşlar olurda paylaşırsa şimdiden teşekkürler.

Cevap: geri vokal ?

geri vokalden kastınız sabit tonun 3 lü 5 li 7 li seslerimi yoksa sabit tonun birer octav lık aşağı ve yukarısımı pek anlayamadım.

geri vokalden kastınız sabit tonun 3 lü 5 li 7 li seslerimi yoksa sabit tonun birer octav lık aşağı ve yukarısımı pek anlayamadım.

mesala kalın do üzeri okuyoruz eseri, fakat arkadan ince do dan vokal yapmak için diyorum. bunu program ile mi yapıyorlar yoksa önce kalın do dan okuyup sonra ince do dan mı okuyorlar ve berleştiriyorlar.

iki türlüde mümkündür fakat en sağlıklısı solisten alınan doğal seslerdir pesten okur birde bir octav yukarıdan tizden üst üste atılık oynanabilinir çok çok eskilerde böyle bişey yapmıştım ama şimdiki stüdyo programlarında kesin vardır daha ayrıntılı bu işi yapan arkadaşlar var yardımcı olacaklardır.

üsdat bu iş pc proğramıyla yapılır ses kayıt proğramı bilmen lazım vokali ayrı endüstrumanları ayrı kayıt edip vokalin üstüne tekrar pes veya diyez okuman lazım teknik bu ama proğram şart mesala cubase fl studio adobe auditon vb işte google den seçtin proğramın nasıl kullanılacağı bilgisi olur zaten not bide org larda da oluyor ama korg pa 800 pa1x pa3x (yamaha tyros 3 ,4)

Dediğiniz gibi program şart ve en sağlıklısı ayrı okuyup birleştirmek.

Eğer canlı isterseniz Tc helicon modellerine bir bakın derim.

en son video ya bir bakın, cubase de bu işin nasıl yapıldığı anlatılıyor;