• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

GW-8 Pitch Bender Arızası Hk.

VolkanB

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Pitch bender sağa doğru harakete başladığı noktada bir çeşit modülasyon benzeri bir titreme yapıyor. Sadece sağa kaydırınca oluyor. Çok küçük bir noktada yapıyor ama başlangıç noktasında olduğu için kulağı rahatsız ediyor. Bu tür bir arıza yaşayan oldumu? Servise oldukça uzak bir noktadayım. Gidip gelmek çok zor olacak. Bu yüzden sizlere bir sormak istedim. Cihazım tertemiz bir cihaz ve Roland tabii ki. Neden böyle bir arıza yaptı anlayamadım.

Bunun dışında Roland için İstanbul'daki en iyi servis hangisidir, DTL'mi?

Saygılar.

Cevap: GW-8 Pitch Bender Arızası Hk.

aynı sorunu bende yaşamıştım..gw8 garantisi bittiğinde servise göndermemiştim..sorunu tanıdık elektronik tamircisi arkadaşımızın yardımı ile çözmüştük.. o zamanlar servis bizden
250 tl civarında demişti tabiiki kargo hariç...kısacası sorun kayma sesde az bi dokunuşta kayma oluyordu..alet garantili ise servise göndermek doğru olandır..muhetemel arıza olarak pıtchbenderin metalık kısmında eğilme olmuştur..genelinde olmasada rastlanan bir sorun...

saygılar

Üstad dediğin fiyatlarsa aletin 5/1 fiyatı eder :) İnşallah öyle değildir, çünkü garantisi yok. Peki nasıl hallettiniz biraz daha detaylı anlatabilirmisin.

Teşekkürler.

Potansında sıkıntı var sanırım...Kontak spreyi çözüm olabilir mi acaba...

Umarım potanstır. Yarın birkaç servisle temasa geçip danışacağım ama onlarda muhtemelen görmeden birşey diyemeyiz diyecekler.

muhtemel olasılık pitchbenderin kendisi sağlamdır.dediğim gibi metalık kısmında eğilme oksitlenme tozlanma olasılığı daha yüksek....orgun içerisinden sök metalık kısmına sprey sık gözle görülür muhtemel eğilme metaliiğnde eğilme olabalir...kendin yapamazsan sağlam elektronik tamircisi bulman gerekli.....

pitch bend kullanmadğım halde bende de olmuştu o tozdan diye ben aldırış etmedim hiç çünkü dediğim gibi cihaz sıfır dı ve ben hiç pithben kullanan birisi değilim