• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gw8 Birkaç Soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Gw8 Birkaç Soru

Gecenin bu saatinde inan seni midi konusunda aydınlatmak ve rahat bir uyku uyumanı isterdim ancak GW8 midi konusunda hiç bir bilgim yok.
Kendini ve klavyeyi komaya sokma. De git yat uşağum sabah ola hayrola.

:) dusuncen için sağol ama gece bu işlerle meşgulum daha rahat oluyor :)

.
İşte olay bu. Yetişti Mustafa Hocam. :)
Kolay gelsin...

G serisi okuturken kitler uyuşmuyorsa kullanılan diğer drum kiti Oriental 4 ve Oriental 2 ile değiştirerek çaldır.Seslerin ayarlarını değiştirerek Songu write enter ile kaydedebilirsin.

roland gw-8de ritim ve midi okuturken teneke gibi geliyorsa davul takımlarını değiştirebilirsin mesela GW STANDARD olur genelde onu o yuvarlakla çevirip oriabtal3 yaparsınü turkish1 yaparsın o zaman elde edersin, artı aynı bölüünü üzerine 2-3 tane de bölüm oturtulmuştur mesela ACC1 1 diye vardır,o ayrı olan 1 sayfasıdır ve arka sayfada 2 olur 3 olur farklı ritim ya da ses çıkarsa onu da istedğin tona getir ve işlemlerin bittikten sonra WRITE tuşuyla style ritim için song da midi içindir, kurcalaya kurcalaya çıkar, aklına takılan soru varsa burada hallederiz.

bu org üzerinde 4 tane versiyonlu ritimleri değiştirebiliriz yani 1 2 3 4 var korglardaki gibi ritim versiyonları, mesela 1 deki ritimi değiştirmek kendimiz yazmak istiyoruz hay hay , bunu da yapabiliriz hatta 2. 3. davul takını da ekleyebiliriz, bence roland gw-8 güzel bir alet kurcalayınca çok güzel şeyler çıkyıor,

Arkadaşlar Yardımlarınız İçin Teşekurler Ama Bu İş Beni Aştı Valla Ben Bu Aleti Elimden Cıkartmaya Karar Verdim Alet Satılıktır Aleti Cumartesi Aldım Gun Kurcaladım ama Bana Uygun Olmadıgını Anladım

sadece sıtandart mıdılerı duzgun okuyor mesela g 1000 ile yazılan bir midiyi teneke gibi halbuk, desteklemesi lazım muhren abım ziip işini henuz halledemedim

Ritimlerin sorunlu olması belki anlaşılır ama dediğiniz gibi Roland'ın daha alt bir modeli ile yazılmış bir midiyi sorunlu okuması şaka gibi :)

Oturup üşenmeyip tek tek baktım (manuellerden ve syleworks'ten) :
Yamaha (Arabic Kit) ve Korg'da (Arabic Kit) OR diyebileceğimiz davul kitlerinin adreslemeleri yani klavye içindeki program numaraları aynı, başka bir deyişle, eğer klavyenin içerisinde örneğin Arabic kit var ise ve de çaldırmaya çalıştığınız midi ya da ritim bu kit ile yazılmışsa sorunsuz olarak klavye bu kiti seçebiliyor. Roland'da G-70, GW-8 gibi yeni modeller ile eski modellerdeki (Roland VA-7, Roland G-800, Roland EM-2000) OR kitlerin adreslemeleri ise farklı :confused:

Sanki yapması çok zormuş gibi, aynı/benzer adreslere farklı davul kitleri koymuşlar.

Buradan ayrıca dikkatinizi çekmek isterim, Roland'da eskiden sadece OR davul kiti olmayan modellerde OR kit ile yazılmış midi ve ritim bozuk gibi okurdu ! :rolleyes:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...