• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gw8 Birkaç Soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Gw8 Birkaç Soru

roland eskiden beri karışık ve menüsü zordur alışana kadar zorlanırsın fakat yinede alışamazsın:)

raporsuz kardeşim sana aleti tam olarak çözmen için sana kesin tek yol bu aletin uzmanı keşanlı üstad.msn sini al istediğin anda herşeyi karşılıklı olarak çözebilirsin.orglar önünüzde olarak birebir yardımcı oluyor.benim gibi adama bile birçok bilgiyi öğretti.bu orgu öğrenmeni çok isterim.halit hoca senden bahsetti,paylaşımı sevdiğini söyledi.siteye bu konuda çok yardımcı olacağını tahmin ediyorum.saygılar.....

0535 970 77 96 klavier_mr@hotmail.com. Roland gw8 teknik konuda tüm özellikleri konusunda yardımcı olurum.Roland G1000 zip diski hallettin mi?

çift kitli rtimleri convert ederken diğer modeller gibi her kit içinde bir çeviri söz konusu değil perkusyonu ve bateriyi tek kit halinde çevirir tabi bunu siz alet içinde artık ayrı kanallara kopyalıyıp sonrada ayıklamaya başlarsınız midilernizde ister style work yada cihaz üzerinde de editleyebiliriz

Orgu Bugun Elime Aldım Ama Bir Kaç Sorum Olacak

1- Transpose Nerden Yapılıyor

2- Komayı Nerden Vereceğim

3- Rtim Nasıl Yukleyecegim Eski Roland Rtimlerini Midilerini

Şimdilik Bukadar Selamlar

1-Transpoze tuşuna basılı tutarak +- octave tuşları ile yada transpoze tuşu value tekeri ile.

2.Key Scale tuşuna basılı tutarak istediğin sese koma ekle yine key sacale basılı tutarak koma eklediğin seslere basarak komaları silersin.

3.usb stickerını Roland Gw8e göre formatla.Bilgisayara taktığında Roland klasörü göreceksin o klasörün içinde Style dosyası var.Ritimleri bu dosyanın içine at.ardından usbyi gw8e tak.Usb import tuşuna bas ekranda
İMPORT-(STYLE-SONG-Sound/System ve ALL)seçenekleri gözükecektir.dosyaların hepsini birden yükliyeceksek ALL bölümünü tanıtıp ENTER diyoruz.örn:sadece ritimleri yükliyeceksek Value tekeri ile STYLE seçip enter dediğimizde yüklemeye başlar.diğer işlemler içinde yöntem bu.Silmek içinde USB takılı iken Usb import tuşu ardından EXIT'e bastığımızda ekranda EXPORT,IMPORT,FACTORY RESET,USB MEMORY FORMAT,VE DELETE seçenekleri karşımıza çıkacak.buradan DELETEYİ seçip enter deriz.karşımıza yeni bir sayfa çıkar.burada DELETE başlığı altında STYLE,SONG,ALL STYLES,ALL SONGS seçenekleri bulunur.ALL STYLES yada SONG dersek orgun üzerindeki tüm ritim ve songları silmiş oluruz.STYLES veya SONGS seçeneklerini kullanırsak Ritimleri ve Songları isimlerini görüp Value tekeri yada crusor tuşları ile seçip ENTER ile tek tek silebilirz.hafıza açıp yerine istediğimiz ritmi yada midiyi yükleyebiliriz.bu kadar.Kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

midileri gm stabdartında okuyor teneke gibi bunları nasıl duzenleyecegız baya işimiz var

Roland formatında yazılanlarda sıkıntı yaşamazsın direk uyumlu şekilde çalar.Başka orglarda yazılanları ise Song make up ile halledeceksin.Davul,bass,gitar,piano strings vs......SONG 'tan herhangibir midiyi çaldır.ardından part wiew tuşuna bas 16 kanal birden karşına çıkacak midide kullanılan sesler ile birlikte.Beğenmediğin tonları bu sayfada değiştirme imkanın var.Value tekerinin yanındaki yön Crusor tuşları ile partları gezebilir.ve value tekeri ile tonları değiştirebilirsin.0dan 9a kadar olan Orgun Ana ses bankalarından faydalanabilirsin.

sadece sıtandart mıdılerı duzgun okuyor mesela g 1000 ile yazılan bir midiyi teneke gibi halbuk, desteklemesi lazım muhren abım ziip işini henuz halledemedim

valla az kaldı satmama ::( roland midilerini okumuyor daha ne işe yarar bu alet

bir midi okutamadık ben sanıyordum eski va7 gibi midi okuyacak ama nerdee

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...