• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

GW8 de ritim sorunu...

• Konbuyu başlatan mkuzey
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

mkuzey

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
ROLAND GW-8 V2
Merhaba,
GW8 sahibiyim, ancak alette şöyle bir sorunum var. Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Aleti açtıktan bir kaç dakika sonra orgu çalarken ritim atraksyonları kayboluyor. Yani variation tuşların bir diğerine geçerken ritim atraksyonları kesiliyor direk variationa geçiyor. Aleti kapa aç yaptığımda düzeliyor, bir kaç dak. sonra gene aynısı oluyor. Farklı ritimlerde de yapıyor bunu. Umarım anlatabilmişimdir. Çalarken çok sıkıntı veriyor bu durum. sizce ne yapmalıyım? :confused:

Cevap: GW8 de ritim sorunu...

sistem yükle kesin düzelir

Her ritimde aynı olayı yapıyorsa kullandığınız seti değiştirin. İçinden normal çalışan ritimleri ayırın. Çalışmayan ya da sorun çıkartan ritimi not edin. Onu USB ye atarken silin. Yerine aynı ritimin başka versiyonunu atın. Sitemizin GW 8 bölümünde 704 adet ritim paylaştım. Bunların içinden size göre işinize yarayacak güzl bir set çıkacağına eminim.

iyi çalışmalar.

bazı ritimler arızalı, belki de virüslü olabilir; bende de ritim kilitleniyor ve org kilitleniyor, aç-kapa yapınca da o ritim çalışmıyor : bunlar malesef arızalı ritimler yüzünden oluyor.arada sırada V2 işletim sistemi de kafayı yiyebiliyor.

e-86 veya g-1000 ritimleri karışmış olabilir.o zaman sapıtabiliyor alet.siteden uyumlu ritimleri indirip alete onlardan yükle...