• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gw8 de ritim yazma da yardım lütfen

YİLDİRAYYİLMAZ

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800
KIYMETLİ GW8 KULLANICILARI;

alet üzerinde ritim nasıl yazılır..bu konuda yardım edebilecek iki satır yazı yazabilecek dostlar illaki aramızda var...fazla detayına girmeden ön bilgi olarak paylaşım yapılabilirmi kendim az çok yazmaya çalışıyorum eksik bilgilerimden dolayı sağlıklı yazamıyorum.örneğin ritimi yazıyorum otomatik eşlik veremiyorum....vs

yardım edebilecek ustalara arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...:):):)

GW8
GİRESUN

Cevap: Gw8 de ritim yazma da yardım lütfen

sevgili kardeşim soruna yanıt verebilecek en özverili arkadaşımız Mustafa Keşanlı abiniz olur diye düşünmüştüm ama herhalde bu tür sorulara yanıt vermekten o da yoruldu....
1:gw8 e gerçek zamanda ritim yazabilirsin ama yanlış vuruşlarını gerçek zamanda silemezsin.ancak micro edit penceresinden yanlışlarını düzeltirsin.bu da canından bezdirir...
2:step penceresinden yazabilirsin;aylarını alır...
yapabileceğin en iyi uygulama stillerini bir softwere proğramla yazıp midi formatındaki yazılımını style works gibi ayrı bir proğramla gw8 e convert etmek...
peki o zaman gw8 deki style comprassör ne işe yarıyor diye düşünebilirsin.çok işe yarıyor;istemediğin vuruşları ve sesleri silebilirsin.yeni vuruşlar ekliyebilirsin...
kısacası artık bir workstatıon klavye ile müzik yapmak isteyen arkadaşlar pc de iyi bir müzik düzenleme proğramınıda öğrenmek zorunda.
bu arada rolandın üst model workstatıon modellerinde her şey var.style yazma,düzenleme,kanal kanal müzik yazma.mixleme,üzerine şan kaydı yapma...anlayacağın müzikle ilgili pc de kullandığın softwere proğramlar daha sağlam şekilde bu modellerde mevcut....tabi bütcen uygunsa.....
yine de son söz olarak şunu belirtmem gerekir ki gw8 e sabırla çok iyi ritim yazan değerli kardeşlerimiz var.burada onlara tekrar teşekkür ediyorum...sevgilerimle...

süleyman abi...

vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim....

Cevap vermeden sıkılmadımda alet elimde yok. 10 kanalda yazılan davulun tek tek silimi ayrı yerde var ama kullanışlı(hızlı) değil. Benden orgu alan ilhan arkadaşım elinde aynı zamanda roland g70 olduğundan hızlı yazıyor üzerinde. Ondan rica edelim. Bildiklerini anlatsın.

0538 419 88 82 gw8 de rıtım yazmak ısteyenler arasınn