• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

GW8 Ritim Loop Midileri-keşanlı mustafa

keşanlı mustafa

Allah rahmet eylesin
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Genos
İlhan57 arkadaşın GW8 i levent Hocadan emanet alıp 2%4 ritim yazmasıyla hırslanarak tekrar ritim mevzuuna döndüm. Eski çalışmaları toplarken şu anda elimde mevcut olan 2%4 ritim midi çalışmalardan karışık kayıt yaptım. Midi örneklerine batı davul ve altyapı kopyala yapıştır mantığıyla eklenecek. Oyun havası Cd lerden kısa kısa keserek kendime örnek alıyorum. Örneklerden de 3 tane ekledim. Genç GW8 cilerden konuya teknik olarak katılımlarını bekliyorum ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: GW8 Ritim Loop Midileri-keşanlı mustafa

.
Emek, çalışmalarınız ve paylaşımlarınız için TEŞEKKÜRLER...
Roland Gw8 kullanıcısı arkadaşlar için güzel loop ve ritim çalışmaları olacaağına inanıyorum.
Tabi Gw8 kullanıcılarının da desteği gerek. Kolay gelsin üstad...

mustafa abi bu olay beni aşar ama elimden gelenni en iyisini vereceğim...

hocam bende gw8 olmadığı için yanlış veya eksik düşünebilirim....bir hatam olursa özürdilerim...

sizin gw8 hakkında ve midi tekniği hakkındaki bilgilerinizden çok fayda görmüş birisi olarak benim fikrim şudur.....

gw8 ile fl9 un usb midi bağlantısı ile bağlanarak fl9 un hızlı ve pratik midi menüsünün gw8 in göndereceği drum kit ve preset seslerden faydalanarak ritim midileri düzenlemek şeklinde

bunu yaparken öncelikle biraz sıkıcı ve uzun sürsede elimizdeki ritim midi parçasındaki drum dizilimlerini kendi içinde hareket ettirerek gw8 in kullanmak istediğimiz drum kitinin dizilimine göre transport etmemiz gerekir(user kit olmadığı için kısıtlayıcı nokta)
bunu yaparken gw8 fl9 bağlı olduğu için dizilimdeki ilerlemeyi anında görebileceğiz
ayrıca dizilime dışardan ilave yapmak istediğimizde ister mevcut kanala ister yeni bir kanala farklı drum kitlerle ilaveler yapılabilir

bu şekilde oluşturduğumuz aynı ölçülerdeki düzenli ritim midi dizilimleri arasında veya dışardan import edeceğimiz farklı midi dizilimlerinden çalıştığımız ritime kopyalama yapabiliriz

hocam gerçi sizin bildiklerinizi size tekrarlamış gibi oldum ama buradan hareketle başka fikirlere arkadaşların paylaşım ları ile ulaşa biliriz...

bu arada gw8 arka paneldeki küçük usb midi bağlantısı bilgisayara bağlandığında gw8 in driver ını yüklediğinizde fl9 tarafından tanınıyor...ve bu kablo gw8 birlikte veriliyor yanılmıyorsam.... saygılar

BENDE AHMET ABİNİN DEDİKLERİNE KATILIYORUM VE KENDİSİYLE GECEN GÜN BU KONUYU ÇOK TARTIŞTIK BU ARADA MUSTAFA ABİ YÜREĞİNE SAĞLIK ABİ ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİM ÇOK BEĞENDİM YANLIZ AHMET ABİ GW8 in YANINDA VERDİKLERİ USB MD KABLO SANIRIM TAM OLARAK MİDİ BAĞLANTISINI GERÇEKLEŞTİRMİYOR SENİNLE KONUŞTUĞUMUZ GÜN İÇİERESİNDE ÇOK DENEDİM AMA SANIRIM YADA KURULUMLA İLGİLİ BİR SIKINTI DA OLMUŞ OLABİLİR AMA ŞUANDA BU KONU ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR İÇERİSİNDEYİM İNŞALLAH OLUMLU OLACAKTIR...

BENDE AHMET ABİNİN DEDİKLERİNE KATILIYORUM VE KENDİSİYLE GECEN GÜN BU KONUYU ÇOK TARTIŞTIK BU ARADA MUSTAFA ABİ YÜREĞİNE SAĞLIK ABİ ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİM ÇOK BEĞENDİM YANLIZ AHMET ABİ GW8 in YANINDA VERDİKLERİ USB MD KABLO SANIRIM TAM OLARAK MİDİ BAĞLANTISINI GERÇEKLEŞTİRMİYOR SENİNLE KONUŞTUĞUMUZ GÜN İÇİERESİNDE ÇOK DENEDİM AMA SANIRIM YADA KURULUMLA İLGİLİ BİR SIKINTI DA OLMUŞ OLABİLİR AMA ŞUANDA BU KONU ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR İÇERİSİNDEYİM İNŞALLAH OLUMLU OLACAKTIR...

Bende Usb kablosu sorunsuz çalışıyor.Bu midiler bilgisayardan çalındı. Gw8 den audi çıkış alındı

gw8 pc driver i kurulduktan sonra org ve pc bağlantısı yapıldığında pc, gw8 i donanım olarak algılaması lazım.

daha sonra fl9 un midi settin ayarları kısmında yeni usb bağlantı belirecektir ( bu kısımda rescan yaparak yeni bağlatıyı taratıp buldura bilirsiniz)

in ve out kısımlarına yeni bağlantıyı seçip enamble kutusunu işaretlemek gerekir.

yukarda bahsettiklerim gw8 olmadığı için denenmiş değildir...
mantık olarak bahsetmeye çalıştım ....