• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

hey gidi eski yamaha lar heyyyy

psr 70 ve 6300 çok popüler olanları. 3/4 ritim hızlandırılarak 9/8 ritim yazılırdı. 70 de 3 ,6300 de 8 custom ritim (user)yazma bölümü vardı.

Şimdi yukarda resmini görünce görünce aklıma geldi bende psr 6300 var..Zamanının dehşet aletiydi..Şimdi haşat durumda bazı tuşları içine filan çöktü..Açılır kapanır kapağı,üzerindeki ledler filan bende uzay teknolojisi duygusu uyandırıyordu :) ..

vayyy beee bunlar orgmu hocam beee:)

Yamahanın en güzel yanlarından biride sağlamlığı. Haala psr 62 kullananlar var. Vaybe ne kadar klavye gelip geçmiş.

vaybee bende uzun yillar psr 48 ve 62 kullanmistim.

hey gıdı gunlerr psr 62 le dsr 1000 ım vardı zamanın muhtesem ıkılısı gıbı bbıseydı yanı g 70 le pa2 yı ust uste dusununnn sene 1992 lerden bahsedıyorumm yaslandıkmııı ne artıkınnn

1990 sanırım Aralık ayıydı. PSR36 mı verip, DSR 2000 almıştım. Türkiye'de yoktu ve kaçak olarak yurt dışından geliyordu. Erzurum' da öğretmendim ve adamlar direkt Kıbrıstan sipariş üzerine getirtiyorlardı. İki gün sonra elimdeydi. Ne muhteşemdi. Hala duruyor ve hiç bir arızasıda yok. Sadece ritm kartı yok. 8 user hafıza var ve ritm yazılabiliyor.
Bir de meşhur PS55 vardı.

Ekli dosyalar

• DSR2000.jpg
    DSR2000.jpg
    17.6 KB · Görülen: 241
Moderatör tarafında düzenlendi:
yıl 92 ydi sanırım psr 64 arabic aldım ilk darbukalı zilli ritmleri dinleyince sok oldum 2/4 lük bitane ritm vardı oda tam 2/4 degil hızlanınca biseye benziyodu bi orgcu arkadasım vardı ilk dinlediginde orgu yüzünün aldıgı ifadeyi hala unutamıyorum :)arkadastık ama gizli rakiptikte birbirimize ne günlerdi gercekten hersey ozaman mı güzeldi ne tek ritm program bitir simdi hicbirseyi begenmez olduk kedilere sölerler nankör diye biz degilmiyiz acaba?:)

psr 70 ve 6300 çok popüler olanları. 3/4 ritim hızlandırılarak 9/8 ritim yazılırdı. 70 de 3 ,6300 de 8 custom ritim (user)yazma bölümü vardı.

psr 70 ilk orgumdu. ne hevesle çalardım. 3 custom vardı. valtz ritimi siler
9/8 lik ritim yazardım. 1 bass 1 chord kanalı. atak yazılamazdı. çok komikti yahu. geçen sene hevesli bir öğrenciye hediye ettim. :) :)