• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hocanıza Saygınız ne kadar

RoMaN39

Administrator
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.trakyamyzik.net
Enst.
Korg pa80
Arkadaşlar nice müzisyen görüyorum nerden öğrendim diye sorduğum zaman kendim öğrendim diyor

Ben çat pat org çalmayı bildiğim halde 9 10 ay civarı sırf mikrofonda okuyabilmek ( yırtılmak ) için bir piyanistin yanında ücretsiz çalıştım o piyanist olan üstadımın orgu yoktu mesleği vardı benim orgum vardı ama yetişmek zorundaydım bu yüzden benim orgumla o zamanlar E86 ile 9 - 10 ay onun yanında ücretsiz çalıştım + topladığım alaturalarıda yarı yarıya paylaştım bu esnada onada roland e500 aldık sonradan banada rolan e500 aldık 10 ay sonra kendisinden biat ( izin ) alarak yanından ayrıldım o gün bugün bana hocan kim deseler o kişiyi söylerim bir işi olsa ücret sorun değil hemen işini görmeye giderim

Çalmasını tam olarak öğrenmesemde sahneyi öğretti bana kendisine burdan teşekkür ediyorum

Emeklerin için sonsuz sevgiler KAYA Abi

Sizde kısaca hocanızın kim olduğunu ve anınızı bizimle paylaşırmısınız

Saygılar

benım hocam , sağolsun bandırmadan nusret abidir. kendisine ve oğluna selamlar.
orgada ılk derslerımı notalı ona gıderdım.

Sadece bir kişimi başkasından öğrendi orgu demek herkes kendi öğrendi org çalmayı çok yetenekli bir milletin demek ki kendi kendimize başaramayacağımız birşey yok

böyle giderse uzaya bile tek çıkarız :D :D :D

Dostum org çalmayı (gitar ve bağlama aynı zamanda) kendim öğrendim..Bu işin üstadlarından bir çok şey öğrendiğim doğrudur ama bir yada bir kaç isim vererek "şu hocamdan öğrendim" diyemem..Bu işin ustalarını çok seyrettim kafama takılan şeyleri müzik piyasasında olduğum için çevremdekilere sordum onlardan yardım aldım içten gelen bir merak ve ilgi olunca sizde yol katediyorsunuz ve artık yaş kemale erdi ama müzik sonsuz bir deniz öğrenilecek şeyler asla bitmez..Selamlar saygılar...

9 yaşımda flüt çalıyordum kulakyan dolma
10 yaşında okulda açılan mandolin kursuna gittim
12 yaşımda babam bağlama aldı bana biraz kafadan çalmaya çalıştım sonra sıkıldım
ilk orgu orta birinci sınıfta müzik öğretmenimde gördüm 1985 te küçücük beyaz bir casio idi tıs tıs çıkan ritim sesini kocaman adaptörden çıkıyor sanmıştım bu sıralarda yine okulda flüt çalıyordum müzik derslerinde
sonradan bir arkadaşımda orta ikinci sınıfta yamaha pss küçük bir org almıştı o andan itibaren bende merak saldım bu org işine ve evimizin yanında park vardı açık havada düğün olurdu bir piyanist vardı üç orgu üst üste koyup çalardı
yamaha psr70
yamaha ps55
farfisa eski orglardan
ben hayranlıkla seyrederdim
ve 1986 da ilk orgum casıo casiotone mt 207 yi aldım ve gördüklerimi duyduklarımı kulaktan dolma çalmaya başladım özel bir ders almadım
bu işe meraklandım ve özendim hepsi bu

İlgilenenlere çok teşekkür ediyorum

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri