• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

İ 30 Akor degiştirmede sorun yaşıyorum

mustafacamci1977

Moderator
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.facebook.com
Enst.
ROLAND E-A7
i 30 da halay rıtmı ve bazı 2/4 lerde akor degırtırdıgımde sankı resetlemıs gıbı bı aksaklık yaşıyorum
bunun sebebını bılen varmı ?
normal fabrıkasyon rıtmlerde yada çiftetellli. kaval yada dıger rıtmlerde oyle bı sorun yok
ama bıkac rıtmde bunu yapıyor
olmaması gereken bır durum ne oldugunu anlamadım rıtmde bılmedıgım bır ayarmı yoksa benım cıhaz balatalarımı sıyırdı ?

Cevap: İ 30 Akor degiştirmede sorun yaşıyorum

üstünde set varken başka set kurduysan ondan olmuştur bende yeni aldım formatlamadan yeni set kurma dediler bütün ritmlerim bozuldu o yüzden bi format atıp set kurabilirsin.

Bu tip cihazlara ritmler ve alt yapılar Chord variation denilen bir sistemle kaydedilir.
Büyük ihtimalle ritmi yazan kişi bu variationları kullanarak ritmde değişiklik yaptı.
Bundan kaynaklanan bir sekme var senin ritmde o variationları eşleştirmen gerekir.
Büyük ihtimalle yüklenen o ritm daha önceki bir modele (i3, i4 v.b) ait bir ritm.

i30 donanımsal arıza yapar ama yazılımsal arıza yapması neredeyse imkansız gibidir.