• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

i30 ve is50b arasındaki farklar?

• Konbuyu başlatan yumux
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 5K

yumux

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Selam,

Bu iki cihazdan birini almayı düşünüyom. i30'un klarnet ve sax sesleri çok hoşuma gidiyor. Dezavantajı ise üzerinde hoparlörünün olmaması ve ayrıca is50b ile arasındaki fiyat farkı. Öğrenmek istediğim ise şu olacak; i30'da bulunan klarnet ve sax sesleri is50b de aynımıdır?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Cevap: i30 ve is50b arasındaki farklar?

Selam,

Bu iki cihazdan birini almayı düşünüyom. i30'un klarnet ve sax sesleri çok hoşuma gidiyor. Dezavantajı ise üzerinde hoparlörünün olmaması ve ayrıca is50b ile arasındaki fiyat farkı. Öğrenmek istediğim ise şu olacak; i30'da bulunan klarnet ve sax sesleri is50b de aynımıdır?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Merhabalar...

KORG İ30 hiç kullanmadım.Bende KORG İS50B var."KORG İS 40/50"nin ses ve ritimleri KORG İ30 ile aynı denebilir;çünkü İ30'da yapılıyorlar.Saund farkı mutlaka olur; İ30, İS50'den farklı kitler de barındırıyor sanırım.İ30'u bilen arkadaşlar gerekli eklemeleri yapacaklardır.Dediğim gibi,İS40/50'nin ritimleri İ30'da yazıldığı için "saund"u çok tok bir cihazlardır.Günümüz teknolojisinden geri cihazlar olsalar da çok sağlam "saund"ları vardır.Ben dahi yıllardır alışamadım sert "saund"una;yada bana sert geliyor bilemiyorum.

Daha önceden hangi cihazları kullandınız bilemiyorum ama klârnet ve sax sesler her ikisinde de bol ve güzeldir."Sample" sesler olmayıp benzetilmiş seslerdir.
İ30'da hoparlör yok evet; ancak ekranı dokunmatiktir.Ben bu işi hobi olarak yapan bir kişi olarak hoparlörlü cihaz tercih ederdim.Profesyonel değilseniz(profesyonel müzisyenler gibi) yanınızda ses sistemi bulundurma zorunluluğunuz doğacaktır.Evden çıkmıyorum derseniz tercih sizin.

Aralarında çok fazla bir fiyat farkı yok.Bu durum cihazların temizliğine göre de değişir tabi...

Bilgilendirme için teşekkürler. Evde hobi amaçlı kullanacağım. Daha önce de yamaha a300tr kullanmıştım.

Örnek vermek gerekirse bu videodaki sax sesi Korg is50b'de var mı acaba ?

Bilgilendirme için teşekkürler. Evde hobi amaçlı kullanacağım. Daha önce de yamaha a300tr kullanmıştım.

Örnek vermek gerekirse bu videodaki sax sesi Korg is50b'de var mı acaba ?

Olmaz mı hocam;var tabi :)

yumux a300Tr den sonra sana korgun o bahsettiğinlerinden hangisi olursa olsun ilaç gibi gelicektir.Şunu söylemek isterim.Uzun zaman a300 ve a1000 kullandım.Şu anda bende sizin gibi evde kullanmak için 2 gün önce Korg is 50 aldım ve gayet güzel.Benim görüşümce A300 dende A1000 dende daha iyi.Ritim hem ses ev kullanıcına gayet yeterli.Zaten profosyonel aletler sonuçta.Örnek gösterdiğin videoadaki müzikte duyduklarını Korg is 50 dede hemen hemen duyarsın yani.İyi forumlar diliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hoparlör sıkıntı olmaz diyosan kesinlikle i30 al ritim yazma ses yazma dokunmatik ekran vs. daha bir sürü özellik istediğin gibi kendi zevkine göre ritim yazabilirsin ses yaparsın,,ayrıca kasası çok sağlamdır ben i30 derim ...

merabalar öncelıkle sunu belırtmelıyımkı bende korg ıs50b kullanıcısıyım yaklasık 1 sene oldu muzıge baslayalı ve korg ıs50b gercekten seslerı olsun rıtımlerı olsun cok canlı ve saglam alettır bugun bıle calmasını bılen rahatlıkla dugun kına vb ıslerı korg ıs50byle yapabılır tek sorunu var rıtım yazılmıyor malesef buda yukarda arkadasın belırttıgı gıbı i30 sayesınde oluyor cogu seslerı i30 la eşdeger dıyebılırız yanlız korg ıs50b de ustunde hoparlorlerı oldugu ıcın muzıkten ayrıyetten keyf alabılırsın ama i30da bu yok :)

benim tavsiyem i 30 dan yanadır klavyelerin kralı bence tek eksiği smpel olayı oda olsa inan başka klavyeyye gerek kalmaz hoporlör şart değil ben bağladım sinema sistemime 5+1 bom ba bom ba sanki düğün yeri evin içi zaten devamlı çalışma yapıyorum evde bu senede düğünler furya elimde ne klavyeler vardı en son xd9 sattım maddiyatım bozuldu fakat aklımda i30 olduğu için direk aldım rahat rahat düğün yapıyordum eskiden bu senede nasipse i30 la yapacaz..hayırlısı olsun şimdiden ..saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi: