• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ilk ritimli klavye hangisi

Alkan97

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Arkadaşlar durup dururken kafama takıldı,bazı arkadaşlarımızın mesleği olan,ekmek kapısı olan bu klavyenin ritimli,şu anki kullandığımız cihazların elle tutulur ilki neydi,hangi firma üretti bileniniz var mı,türkiyede bu piyasa kaç yıldır var vsvs.

Cevap: ilk ritimli klavye hangisi

sanırım ılk olarak guzel scale olaran rıtımlı dugun yapılcak duzeyde gem vs1 sanırım

çok teşekkür ederim sağolun başka bilgisi olan yazabilirse sevinirim bilmek istiyorum bu aletlerin tarihini

1980-1985 yıllarında benim ortaokul zamanlarımdaki müzik öğretmenimde bu klavye vardı ve o zamanlar çalan gruplardan birinde de bu klavyeyi görmüştüm.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Q22j0qGnGLE]JVC KB700 keyboard demo[/ame]

1980 yıllarında üretilen hala bazı aranjörler tarafından kullanılan ilk
Workstation(iş istasyonu) aleti korg M1 dir çok çok gerileri gidersen ilk tuşlu klavyeyi sorarsan m.ö 200 yıllarında su basıncına dayalı aletler kullanılmıştır değirmen gibi :) daha sonra bu su basıncına dayalı güç yerini hava basıncına bırakmıştır zamanla insan oğlu deneye deneye edi zurnaya kadar dayandırdı olayı :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

1980 yıllarında üretilen hala bazı aranjörler tarafından kullanılan ilk
Workstation(iş istasyonu) aleti korg M1 dir çok çok gerileri gidersen ilk tuşlu klavyeyi sorarsan m.ö 200 yıllarında su basıncına dayalı aletler kullanılmıştır değirmen gibi :) daha sonra bu su basıncına dayalı güç yerini hava basıncına bırakmıştır zamanla insan oğlu deneye deneye edi zurnaya kadar dayandırdı olayı :D

edi zurnaya kadar geldi aynen :D

1980-1985 yıllarında benim ortaokul zamanlarımdaki müzik öğretmenimde bu klavye vardı ve o zamanlar çalan gruplardan birinde de bu klavyeyi görmüştüm.

jvc kamera markası değilmiydi,öyle hatırlıyorum.video için teşekkür ederim :)

Arkadaşlar durup dururken kafama takıldı,bazı arkadaşlarımızın mesleği olan,ekmek kapısı olan bu klavyenin ritimli,şu anki kullandığımız cihazların elle tutulur ilki neydi,hangi firma üretti bileniniz var mı,türkiyede bu piyasa kaç yıldır var vsvs.

ilk ritimli klavye bunlardan biri klevyenin tarihi 1960 lı yıllarda ilk ritimli klavye ise 1963 yıllarında elektronic ritim yapabilen 401px-korg donca-m tabi bu sadece korg firmasının ürettiği yanlış hatırlamıyorsam ilk klavye farfison dur 1955li yıllarda klavyenin yani bizim genel tabirimizde orgu ilk farfison marka dünyaya sunmuştur

Ekli dosyalar

• 800px-Korg_M1.jpg
    800px-Korg_M1.jpg
    68 KB · Görülen: 225
  • 800px-MiniKORG700S_(1974).jpg
    800px-MiniKORG700S_(1974).jpg
    87.7 KB · Görülen: 209
  • 401px-KORG_Donca_Matic_DA-20_(1963).jpg
    401px-KORG_Donca_Matic_DA-20_(1963).jpg
    74.7 KB · Görülen: 215

ilk oryantal türk ritimli diye sorsam peki ?

Tecnicks kb 500

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri