• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Internetten indirilen ritimlerin düzenlenmesi

seymen

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA600 QT & ROLAND BK-5
arkadaşlar bu bilgiyi formumuzdaki sazgrubu abimiz paylaşmış ama çok eski olduğu için sorunu çözemiyoruz benim elimdede disket sürücü olmadığı için yeni ritim atamıyorum eski ritimleri orga ayar yaparak uyarlamak istiyiyorum.Aşağıdaki bilgiyi detaylı anlatabşilecek bir arkadaşımız var ise yardımcı olabilirmi ?:confused:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

internet uzerinden indirilen ritimler den cogu zaman istedigimiz tur ritim bulamiyoruz. sitelerden download ettigimiz ritimleri orgumuza yukledigimizde hos olmayan ritimler ortaya cikiyor.bu ritmler uzerinde ufak degisiklik ile istedigimiz ritime getirebiliriz.
su sekilde yapiyoruz:ritimi diskten actiktan sonra ekranin sol tarafindaki drum perc tusuna bastiktan sonra alttaki trk seleck tusuna basiyoruz. sonra program tusunabasip user dk yi basarak drum kitimizi seciyoruz.sonra ekranin solundakibass-perc tusuna basarak islemi tekrarliyoruz.ta ki nezaman hos bir ritim ortaya cikti sonra ensemble tusunu basip ardindan write disk tusuna basip enter tusuna basarak islemi bitiriyoruz

Cevap: Internetten indirilen ritimlerin düzenlenmesi

kullandıgın org nedir ?

kullandığım org pa80 ama benim değil bir arkadaımın orgu ritim düzeltmesi yapacağız ama çıkamadık işin içinden

simdi söyle söyleyim bende pa60 var önce seti diskete atıyorum sonra orgga okutuyorum eger kitleri düzgün okursa orga alıyorum olmazsa almıyorum burda önemli olan bozuk gelen ritimi orga göre düzeltmek onun içinde usta bir piyanist olması lazım

ok emre bende öyle yapmak istiyorum ama malesef bende disket okuyucu yok 7-8 tane disket okuyculu bilgisayar buldum ama onların floopyleri çalışmadı alimde olan disketlerin içindede pa55 ritimleri var bunları orga attım ama bazıları çalıştı bazıları garip sesler çıkardı onları ince ayarla uyarlamak istiyorum cunku elimdeki disketlere ritim atamıyorum değiştiremiyorum.