• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

işini yapamayan bir kurum : PTT KARGO

batuhan77

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KorgPa1x
...........................
............................

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: işini yapamayan bir kurum : PTT KARGO

Geçmiş olsun inş bulunur dava etmekten başka seçenek bırakmamışlar keşke mng kargoyla halletseydiniz işinizi.

bugüne kadar ptt kargo ile birçok müzik aleti(teyp,kolon vs.)aldım.kapıda ödemeli olarak.pek sorun çıktı sayılmaz.ancak sorun genellikle gönderene çıkıyor.paranı alana kadar uğraşıyorsun.ptt nin seçilmesi diğerlerine göre ucuz olması.bence özel kargolarla bu işi yapın derim ben.gönderi sigortalanıyor ve taşınırken daha dikkatli oluyorlar.devlet-özel farkı bu işte.birinde iş angarya görülürken diğerinde adam işimden olurum diye titiz çalışmak zorunda kalıyor.

.
arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.
inanıyorum ki en yakın zamanda bu yanlışlık giderilecek ve orguna kavuşacaksın.
bence orgu gönderen arkadaşımız elindeki kağıtla birlikte vermiş olduğu ptt kargo şubesine giderek kargonun durumu ve nerede olduğuna dair bilgi alacaktır. ayrıca istanbuldan nereye gidiyor kargo. yani ulaşım süresi 1 gün mü?
Kargo takip numarasıyla da bu işlemin çözüleceği kanaatindeyim.
Savcılık için acele etmeyin bence. Belki geç kalmamak istiyorsundur ama yine acele etme. Kargodan bir daha araştır.

...........................

ben orgumu izmitten muğaya gönderttim ptt kargo ile sırf ucuz olduğu için, org 4-5 günde geldi.KP numarası ile takip ettim, önce izmite orada bekletiliyor başka araç ile afyonda toplandı bir gün de orada, daha sonra da muğlaya geldi muğlada da bekledi, daha sonra ilçeye geldi. Geçen sene orgu istanbuldan aldım ve antalyaya kargo ile gönderildi, 1-2 gün içinde orgumu teslim aldım.bu da zaten özel kargo şirketiydi.ben orgumu muğladan tekrar izmite yollayacağım ama ptt ile değil.

batuhan77, inşallah orguna sağ salim en kısa zamanda kavuşursun.

Elimdeki numara dan kendinde internetten girip gönderini takip edebilirsin. Malesef bazı olumsuzluklar olmuyor değil. Mahkeme yede versen eğer gönderen gönderirken bir değer koymuşsa onu alabilirsin öbür türlü alacağın tazminat temsili birşey olurki son derece seni mağdur eder.

Şimdi buraya tıkla ve gereken veriyi gir sık sık dene,

Geçmiş olsun saygılarımla,

batuhan77, inşallah orguna sağ salim en kısa zamanda kavuşursun.

Allah razı olsun ,çok teşekkür ederim.

Elimdeki numara dan kendinde internetten girip gönderini takip edebilirsin. Malesef bazı olumsuzluklar olmuyor değil. Mahkeme yede versen eğer gönderen gönderirken bir değer koymuşsa onu alabilirsin öbür türlü alacağın tazminat temsili birşey olurki son derece seni mağdur eder.

Şimdi buraya tıkla ve gereken veriyi gir sık sık dene,

Geçmiş olsun saygılarımla,

Bana özel bir kargo ile istanbul'dan org gönderildi.. İstanbul - Aydın arası olacaktı..

Org önce İzmir'e geliyor ve sonra Manisa'ya gönderiliyor.. Ben aradım ve ''Kargonuz gün içerisinde teslim edilecektir'' dendi..
Bekledim amaa gelen giden yok !.. Sonra İstanbul'u aradık vee mevzu ise

Org İstanbul'dan İzmir'e geliyor ve buradan Manisa'ya gidiyor.. Yanlışlık yaptıkları için org İzmir'e gelip buradan İstanbul'a geri gönderiliyor.. vee tekrar oradan yola çıkıp Aydın'a geliyor :D :D

Ki bi keresinde ise orgumu istanbul'a göndermiştim ve org kırılmış şekilde bana geri geldi !.. Yapacak birşey yok adamlar imzalatıyor belgeyi.. ama hala otobüs kargosunu kullanıyorum resmi işler dışında :)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri