• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Işte en iyi yönetmen ve filimleri

Cevap: Işte en iyi yönetmen ve filimleri

ama enteresan hep büyük bütçeli film yönetmeni bunlar yani kapital dünyanın yönetmenleri.. bi,krusova ,bie kean loach bir.majidi majid listede yok çünkü bu yönetmenler sistemi eleştiren yönetmenler o yüzden en iyilere hiçbir zaman giremezler.....
yazdıklarına tamamen katılmakla birlikte bu listenin içinde sistemleri,kapitalizmi ve savaşları eleştiren filmlerde var...
sinemaya sadece konu ve içerik olarak da bakmamak gerekir...sinema teknolojisindeki gelişmeler,kurgular,effectler ufkumuzu daha da açıyor,imkansızları gerçekleştirip izliyoruz...ben evimde film izleyebilmek için arabamı satıp son teknolojik bir sistem kurdum(tabi evde kıyamet koptu...:D)...ama herşeye rağmen büyük keyif...
kötü yanı kitaplara bende dahil olmak üzere elimizi sürmez olduk...artık herşeyi görsel ve işitsel istiyoruz...
çeşitli kaynaklardan topladığım belgeselleri izlemek ise büyük mutluluk...
şimdilik son sözüm:
yukardaki listenin en kötüsü bile ne olduğu bilinmeyen aksanlarla konuşan:mad:(bu aksanların ne Güney Anadoluyla,ne Doğuyla ne de Trakya ile ilgisi yok..)insanların çevirdiği Türk? dizilerinden kaliteli ve üstündür...
ör:SULTAN dizisinde Nurgül Yeşilçay ın aksanı...:mad::mad::mad:
Cem Özer i bu kadından boşandığı için ayrıca da kutluyorum...:)
konuyu dağıttığım ve uzattığım için özür dilerim...
ne yapalım biliyormusunuz bu listeye en az üç film ismide biz ekliyelim:
1-Dersu Uzala-AKİRA KRUSOWA
1-Gülün Adı-Jean-Jacques Annaud
3-İlkbahar,Yaz,Sonbahar.Kış-Kim Ki -DUK
sevgiyle kalınız....:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

sinemada ideoloji hep olmuştur, türk filmlerinde de ağırlıkta komünizm vardır. Bizler bakarken aslında bu konulara destek yada köstek olmak için bakıp bakmamazlık yapmıyoruz, eğlence olsun ama ben çoğu zaman mesaj ve ilham almak için bakarım düşüncesi ne olursa olsun, bu noktada zararlı şeylere para vermemek, onlara yatırım yapmamak lazım bu da ayrı bir konu

yazdıklarına tamamen katılmakla birlikte bu listenin içinde sistemleri,kapitalizmi ve savaşları eleştiren filmlerde var...
sinemaya sadece konu ve içerik olarak da bakmamak gerekir...sinema teknolojisindeki gelişmeler,kurgular,effectler ufkumuzu daha da açıyor,imkansızları gerçekleştirip izliyoruz...ben evimde film izleyebilmek için arabamı satıp son teknolojik bir sistem kurdum(tabi evde kıyamet koptu...:D)...ama herşeye rağmen büyük keyif...
kötü yanı kitaplara bende dahil olmak üzere elimizi sürmez olduk...artık herşeyi görsel ve işitsel istiyoruz...
çeşitli kaynaklardan topladığım belgeselleri izlemek ise büyük mutluluk...
şimdilik son sözüm:
yukardaki listenin en kötüsü bile ne olduğu bilinmeyen aksanlarla konuşan:mad:(bu aksanların ne Güney Anadoluyla,ne Doğuyla ne de Trakya ile ilgisi yok..)insanların çevirdiği Türk? dizilerinden kaliteli ve üstündür...
ör:SULTAN dizisinde Nurgül Yeşilçay ın aksanı...:mad::mad::mad:
Cem Özer i bu kadından boşandığı için ayrıca da kutluyorum...:)
konuyu dağıttığım ve uzattığım için özür dilerim...
ne yapalım biliyormusunuz bu listeye en az üç film ismide biz ekliyelim:
1-Dersu Uzala-AKİRA KRUSOWA
1-Gülün Adı-Jean-Jacques Annaud
3-İlkbahar,Yaz,Sonbahar.Kış-Kim Ki -DUK
sevgiyle kalınız....:)
Aynen katılıyorum...Sinemaya siyaset ve "slogan" karıştıran filmler tabiki yapılmalı (hatta sayısı artsın) ama her şeye de siyaset karışmasın lütfen :) tamam siyaseti sağduyuyla dünyaya duyurmada sanatın gücü tartışılmaz ama içeriğinde siyaset olmayan filmlerde ikinci sınıf filmler görülmesin.Zaten Tellisaz üstadımın oluşturduğu arşivin hemen hepsi bilinçaltı göndermeleri bol miktarda yapıyor ; Hristiyanlık,Yahudilik,Siyonizim,Satanizim v.s. v.s. ...

Ama ben bilinçli beyinlerin bu filmlerden süzüp gerekli şeyleri alacağına inanıyorum.Mesela t.v. de kamu reklamları var "Medya Okur yazarlığı dersinizi çocuklarınıza seçmeli ders olarak okutun" diye...Bence çok önemli...

Aslında eklenecek,tavsiye edilecek daha nice filmler var.Bir Türk filmini ekleyeceğim sadece hayatımda seyrettiğim en güzel filmlerden..Mutlaka seyretmişsinizdir.Kurgusu,senaryosu,oyunculukları,filmin sonunda verdiği mesaj...Nesli Çölgeçen'in "Züğürt Ağa" filmi...

Konuyu uzattım ama hazır konuyu bulmuşken :D Türk filmlerinin belli bir kitleye hitap edememesinin sebepleri var.Mesela müzik nedir? Ölçü,ahenk,matematik dilinin doğruluğu v.s. ..Eğer bu denklemden biri yerine oturmazsa o müzik parçasında bir şey eksik kalır..Belki tamda anlayamazsınız ama yarattığı duygu budur..Sinema endüstiride öyle..yaklaşık 90 dakikalık bir film insanda "giriş gelişme ve sonuç" bölümleri bir haz yaratmalı..Hollywood endüstirisi bu denklemi çözmüş.Olay bu bana göre...

Sevgili üstad paylasim icin tesekkürler."Direkizle" adi altinda bir site var ve indirmeden film izlenebiliyor.
Saygilar ,selamlar

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri