• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

**İşte Roland Bk9**

• Konbuyu başlatan İlker
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 34
  • Görülen : 14K

İlker

Usta Piyanist
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 80
Müzik Dünyası Sizin Emrinizde

BK-9 Altyapılı Klavye sansasyon yaratıcı sesleri, üst-sınıf ritimleri ve seçkin özellikleri inanılmaz bir seçimle bir araya getirerek, alkışlanan BK serisinin yeni amiral gemisi klavyesidir. Roland'ın ünlü SuperNATURAL sesleri, neredeyse klasikten moderne kadar her müzik türünde tamamen yeniden uyarlanmış ritim altyapıları ile geniş ses seçenekleriyle müzik dünyasını parmaklarınızın ucundaki kontrolde hissedeceksiniz. Yenilikçi çift LCD ekran sistemi ve sezgisel panel düzeniyle kolayca sanal orkestranızı oluşturabilecek, güçlü efektleri ve ayarlanabilir gerçek zamanlı kontrolleri kolaylıkla sesler seçmenizi ve şekillendirmenizi sağlayacaktır. Sayısız ek özelliklerine örnek USB' den şarkıyı çalma / kayıt, dahili 16-kanal sequencer, Ritim Oluşturucu ve çok daha fazlası gibi birçok özellikleriyle BK-9 profesyonel performans, şarkı kompozisyon ve evinizdeki rahat ortamınızda müzik keyfi için güçlü bir müzik makinesidir.

Üst düzey sesler, endüstri lideri otomatik eşlik özelliklere sahip ve hafif, taşınabilir tasarımı ile 76-Tuş amiral gemisi modeli
22 SuperNATURAL sesler ile 500 adet yeni sesler dahil olmak üzere toplamda 1.700' ün üzerinde sesler ve 70 adet davul kiti
Efsanevi Sanal Tone Wheel Org sesleri için özel harmonik bar kontrolleri
Ses kalitesi yeniden uyarlanmış 540 adet ritim (25 yeni ritim dahil), dahili hafızada 1.000 adedin üzerinde müzik asistanı ve ses kalitesi
Beş adet bağımsız çoklu efekt işlemcisi (MFX), artı olarak özel mastering (genel çıkış) efektleri
Sezgisel panel düzeni ile tamamı yeni kullanıcı arayüzü ve güçlü çift LCD ekran sistemi ve mixer fonksiyonu
Profesyonel 16-Kanal sequencer ve dahili Ritim Oluşturucu, Chord Loop (Akor Döngüsü Yaratma) ve Audio Key (özel ses tuşları) fonksiyonları
Kullanışlı USB hafıza biriminden şarkı çalma / kayıt etme, limitsiz performans listesi hafızası ve daha fazlası
XLR Mikrofon girişi ve bu girişe özel reverb efekti, kompozit video çıkışı ile şarkı sözlerini ve fotoğraflarınızı görüntüleme
Roland Kablosuz Bağlantı ile Apple İOS cihazlara uyumlu, USB bağlantısından Apple Kamera Bağlantı aparatı ile iPad kullanımını destekli
BK Partner, Lyrics Viewer, Air Recorder ve daha fazla ücretsiz İOS uygulaması dahil
Canlı Performanslar için, Son Derece Mobil Profesyonel Enstrüman
Profesyonel kalitede 76-tuş klavye ile donatılmış ve 9.4 kg. dan daha az ağırlıkta, BK-9 her yerde çalmak istediğinizde kolayca taşıyabilmeniz için yapılmıştır. Yenilikçi çift LCD ekran sistemi, mantıklı ön panel düzeni ve birçok özel veya kullanıcı tarafından atanabilir kontroller ile kullanıcı arayüzü, maksimum verimlilik ve kullanım kolaylığı için dizayn edilmiştir. 10 adet Favori sesler bölümü gerçek zamanlı kontrol bölümüne kayıt edilerek, canlı performanslarda kullanmak için son derece elverişli bir alan yaratabilmektedir. 1000 adet dahili Müzik Asistanıyla her müzik tarzı için anlık kurulumları sağlayabilir ve USB bellek Performans Listesi gibi özel kurulumları sınırsız sayıda kaydedebilirsiniz.

Geniş Ses Seçenekleri
1.700 'den fazla fantastik sesleri ve 70 davul kiti ile BK-9, bir amiral gemisi klavyeyi sizlere sunuyor. 22 adet doğallık ifadesi inanılmaz aralıkta ve ultra-gerçekçi akustik enstrüman seslerini sağlayan, Roland'ın ünlü SUPERNATURAL teknolojisine sahiptir. Ayrıca, geniş ve özel Roland ses kütüphanesinden BK-9 için seçilen, tamamı 500 adet yeni tonları bu klavyede bulabileceksiniz. Sanal Tone Wheel ses motoruyla ve ön panelde bulunan harmonik barlar ile geleneksel org performanslarınıza, Rotary efekti ile birlikte parmak uçlarınıza efsanevi org seslerini sunar. BK-9 'da gelecekteki genişleme imkanı ve çok yakında oluşacak BK serisi ses koleksiyonları için adanmış bir Kullanıcı Tone alanı ile donatılmıştır.

Yeniden Uyarlanmış Ritimler
Akla gelebilecek hemen hemen her müzik tarzının tam orkestralı akumpanyaları ile dolu BK-9 'u çaldığınızda, dünyanın çok yönlü band'lerinin müziğinize desteğini hissedeceksiniz. Yerleşik hafızasında bulunan 540 adet ritime dahil 25 adet yeni seçim ritimler içerir ve tüm ritimler BK-9 'un üstün sesleri ve güçlü efektlerini işleyebilmesi için kayıt stüdyolarında etkileyici ses kalitesine göre yeniden uyarlanmış ve mastering yapılmıştır. USB bellek ile MP3, WAV, ve SMF dosyalarının çalınmasının yanı sıra limitsizce ilave ritimler ekleyebilirsiniz.

Çoklu Efektler ve Dahili Mix Yapabilme
Beş adet bağımsız çoklu efekt işlemcisini (MFX), ritimlere özel adanmış üç adet çoklu efekt (MFX) ve gerçek zamanlı ses bölümlerine adanmış iki adet çoklu efekt (MFX) ile oluşturarak ses işleme olanaklarını muazzam bir yelpazede sunuyoruz. Genel Reverb ve chorus efektlerinin haricinde, ayrı performans mekanlarına göre ayarlamak veya kayıtlarınızda ritim ve gerçek zamanlı bölümlerin seslerini optimize etmenize izin veren iki mastering işlemcisi mevcuttur. Canlı çalımlarınız için harika bir yeni özellik, mixer fonksiyonudur. Ön paneldeki harmonik çubukları kullanarak ritim ve gerçek zamanlı seslerin düzeylerine, MFX parametrelerine ve daha fazlasına anında ayar yapabilirsiniz.

Yaratıcılığınız için Güçlü Araçlar
Dahili hafızasında bulunan 16-kanal sequencer, SMF dosyalarınızda veri oluşturma ve düzenlemenin haricinde Ritim Oluşturucu ile kolayca kendi ritimlerinizi oluşturmada ve özelleştirmede profesyonel bir platform sağlar. Kullanışlı Chord Loop (Akor Döngüsü) özelliği ile hem anında WAV uzantılı ses döngüleri şeklinde ritim temaları yakalar, hem de sequencer kullanımında beste çalışmalarınızda ritimlerin akor dizileri oluşturmanızı kolaylaştırır. Audio Key (Ses Tuşları) fonksiyonu sayesinde, USB hafıza biriminizde saklı ses dosyalarınızı performans anında kolayca ulaşabileceğiniz şekilde klavye üzerindeki yedi adet tuşa atayabilirsiniz. Ayrıca BK-9, performanslarınızı WAV ses dosyası olarak USB belleğe kaydedebilir ve kolayca CD yazılımına hazır hale getirir.

Eğlence için Birçok Ekstralar
Eğer şarkı söylüyorsanız veya bir vokalist ile çalışıyorsanız, BK-9 'un phantom power özelliğine sahip XLR mikrofon girişi, buna özel bir reverb efekti ve kolay erişilebilir ön panel kontrollerini çok beğeneceksiniz. Kompozit Video çıkışı ile performansıniza yardım için harici bir video monitörü üzerinde MP3/SMF şarkı sözleri veya akor sembolleri görüntüleyerek şarkılara eşliklerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Foto Slideshow ile seyircileriniz müziğinizi dinlerken özel resimlerinizin görüntüleri ile onların keyiflerini daha da artırabilirsiniz.

Roland Kablosuz Bağlantı ve Ücretsiz İOS Uygulamaları
BK-9, Roland Kablosuz Bağlantı uyumluluğu ile opsiyonel olarak satılan Roland'ın WNA1100-RL Kablosuz USB Adaptörü sayesinde Apple'ın iPhone,iPad veya iPod Touch modelleriyle kablosuz bağlantı imkanı sunabilmektedir. Ayrıca Apple'ın Kamera Bağlantı adaptörü kullanılarak iPad'inizi direkt olarak BK-9' a USB kablosu ile bağlayabilirsiniz. Air Recorder ile performanslarızı kaydedebilir (iPhone/iPad), BK Partner ile seslerinizi ve ritimlerinizi seçebilir (iPad), Lyrics Viewer ile SMF şarkı sözlerinizi görüntüleyebilir (iPad) ve bunun gibi birçok ücretsiz iOS uygulaması ile BK-9 kullanımınızı genişletebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• bk-9_angle_2_gal.jpg
    bk-9_angle_2_gal.jpg
    160.9 KB · Görülen: 383
  • bk-9_angle_zoom_gal.jpg
    bk-9_angle_zoom_gal.jpg
    189.8 KB · Görülen: 364
  • bk-9_back_gal.jpg
    bk-9_back_gal.jpg
    39.8 KB · Görülen: 329
  • bk-9_car_seat_gal.jpg
    bk-9_car_seat_gal.jpg
    195.1 KB · Görülen: 352
  • bk-9_hands_gal.jpg
    bk-9_hands_gal.jpg
    173.7 KB · Görülen: 361
  • bk-9_lcd_screens_gal.jpg
    bk-9_lcd_screens_gal.jpg
    167.9 KB · Görülen: 388
  • bk-9_top_gal.jpg
    bk-9_top_gal.jpg
    139.2 KB · Görülen: 333
  • bk-9_usb_gal.jpg
    bk-9_usb_gal.jpg
    177.2 KB · Görülen: 650
Cevap: **İşte Roland Bk9**

işte beklenen roland aletleri yavaş yavaş gündeme geliyor uyuyan dev uyanıyor 13 sene önce istediğim özellikleri hayallerimi şimdi roland süsledi aleti inceleyip vede almak isterim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bildiğim kadarıyla fiyatı 2000-2100 euro olucakmış ve hala sample ses yükleyemiyoruz.Roland neden hala bizim ne istediğimizi anlayamıyor.bk5'e bi ekran daha koyup birde mikrofon koyup önümüze sürmüşler.fiyat yukarda dediğim gibiyse kimse almaz bu aleti heleki piyasada emo usb'li A2000 varken.

bildiğim kadarıyla fiyatı 2000-2100 euro olucakmış ve hala sample ses yükleyemiyoruz.Roland neden hala bizim ne istediğimizi anlayamıyor.bk5'e bi ekran daha koyup birde mikrofon koyup önümüze sürmüşler.fiyat yukarda dediğim gibiyse kimse almaz bu aleti heleki piyasada emo usb'li A2000 varken.

Doğru söze ne denir..!Fakat Roland Türkiye bu aleti bk5 ten çok daha iyi yerlere getirecektir bence..Sonuç itibariyle profesyonel bi alet gibi duruyor ve en önemlisi Super Natural sesler var içinde ama son kullanıcıya hala kapalı olması aletin ihtişamını bozuyor bence ve 2000-2100 avro çok büyük para bu paraya bu alet biraz zor satılır hele bu dönemde çok çok zor..!Bence Zuhal Müzik fiyat 1500-1600 avro civarına çekmeli aksi takdirde Korg liderlik koltuğunda oturmaya devam eder

aynen katılıyorum, o paraya kimse almaz ve stüdyoya hitap edecek bir cihaz gibi duruyo

Kişisel düşüncem şudurki.. zamanında korg pa80 üzerindeki seslerle kullanılmaktaydı.. sonrasında pa80 kartlar dahil edildi.. pa1x lere bord eklendi. yamaha serilerine versionlar türk müziğine uygun hale getirilmek için çalışmalar yapıldı.. Sayın can başarın Roland için çok güzel çalışmalar çıkarabileceğine inanıyorum.. eğer bu klavye türkiyede satışa sunulacaksa önce Sn. Can Başar ın elinden geçmeli.. Roland Türkiyenin bu projeyi başlatması Can başar ile çalışması gerekmektedir...( tabi Can Bey inde bu çalışmayı yapmaya müsait olup - olmadığı da önemlidir..)

Kişisel düşüncem şudurki.. zamanında korg pa80 üzerindeki seslerle kullanılmaktaydı.. sonrasında pa80 kartlar dahil edildi.. pa1x lere bord eklendi. yamaha serilerine versionlar türk müziğine uygun hale getirilmek için çalışmalar yapıldı.. Sayın can başarın Roland için çok güzel çalışmalar çıkarabileceğine inanıyorum.. eğer bu klavye türkiyede satışa sunulacaksa önce Sn. Can Başar ın elinden geçmeli.. Roland Türkiyenin bu projeyi başlatması Can başar ile çalışması gerekmektedir...( tabi Can Bey inde bu çalışmayı yapmaya müsait olup - olmadığı da önemlidir..)

Aynen katılıyor ve altına imzamı atıyorum..
Sample ses v.s. entegrasyonunu Can Başar hocam yapmalıdır yamaha or700 ve a2000 modellerinde neler yapabildiğini hep birlikte gördük mamafih emo ile tekrar çalışma yapılırsa bk5 ten pek farklı olacağını (en azından Türkiye kullanıcıları için) sanmıyorum

yurtdışına sample atma o kadar gerekli değilki bütün batı sesleri var zaten. bu aletler tr ye göre yapılmıyor.

yurtdışına sample atma o kadar gerekli değilki bütün batı sesleri var zaten. bu aletler tr ye göre yapılmıyor.

Evet haklısın dostum biz zaten Türkiye kullanıcılarından bahsediyoruz..Bizi de unutmasınlar değil mi?

özellikle avrupadaki müzisyenler için farklı sample seslere ihtiyaç yok evet.ama roland dünya piyasasına hitap edecekse bunun hintlisi var,iranlısı var,çinlisi var vs vs bu ülkelere bizde dahiliz. bunun içinde sample ses büyük bi ihtiyaç haline geliyor.halayı saksafonla çalıyosanız problem yok :))