• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kayitlar için küçük ip uçlari:

suleymanerol

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland gw8-gitar
Değerli genç arkadaşlarım gw 8 le tonlama yaparken doğru ses monütürü
kullanmamız gerekir.stüdyo monütürleri pahalıdır:(...biz elimizdeki ekipmanla ne yapabiliriz?bir defa kulaklık çıkışıyla kesinlikle tonlama yapılamaz...genellikle kullandığımız bilgisayar ses cihazlarına gelince;bunların çıkışlarında bass ve tiz tonlamalar oldukça yüksek olduğu için bizi yanıltacaktır.bu yüzden başka seçeneğimiz yoksa bass ve tizleri ortalayalım.gw 8 deki analog modify deki master EQ layzır ayarlarınıda sıfırlayarak çalışalım;)...UNUTMAYALIM AYARLADIĞIMIZ TONLAMALAR FARKLI SES CİHAZLARINDA FARKLI RENKLERDE ÇIKACAKTIR...KISACASI TEMEL PRENSİP ŞUDUR:volum,bass,tizz daima orta seviyelerde tutulmalı...Reverb,echo gibi bütün enst.ları etkileyen effectler mümkün olduğunca kısık kullanılmalı...bu yazdıklarım benim yeni başlayanlara naçizane tavsiyemdir:D...

Cevap: Kayitlar için küçük ip uçlari:

bilgiler için teşekkürler.

Ben direk Logitech z-5500 ile ses alıyorum =)

Teşekkürler...

bilgiler için çok teşekkürler suleymanerol..

bilgiler için teşekkürler

bilgiler için tşk..
ben sinam sistemi kullanıyorum .. aynı tonlamayı cihazdan da alıyorum ..
sub bas kullanıyorum normal kolonlar tiz ağırlıklı çalıştıryorum.. sade kapalı mekanlar beni biraz yoruyor..

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri