• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Keman calmak ?

• Konbuyu başlatan ilyas59
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

ilyas59

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Casio AT-5
Merhaba arkadaslar,

ney icin konu actigim acikca baslikdan belli oluyor. Yasim 18. 1 yildir Org caliyorum. Ama kemana gecmeye düsünüyorum.
Kemanin cok bir zor alet oldugunu biliyorum. Kendime 4/4 ucuz bir tane keman almayi düsünüyorum.
Ama peki kemani ders almadan ögrenebilirmiyim. Evde kendi kendime calisarak örenebilirmiyim. Orgu kendim evde cala cala ögrenmistim.
Peki Kemanda nasil illa ders mi lazim, yoksa tek basinada oluyor mu keman calmak. Ögrenmek istesem nasil baslamam lazim. Hangi yönden gitmem lazim. Biraz anlatirmisiniz bu keman egitimini, kemandan gecicegim yollari.

Yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilar
Ilyas

Cevap: Keman calmak ?

Güzel bir enstrüman ama tek başına öğrenilecek bir enstrüman değil. Perdesiz enstrüman olduğu için nota yerlerini ve sesleri oturtmak zor olacak. Nota yerlerini bir yanlış oturtursanız toparlaması çok zor olur el alışıp öyle gider. İnternette bir sürü keman metodu var hatta sitemiz de de var benim uploadlarım. Ama tavsiyem hoca ile öğrenmeye başlamanız, daha sonrası zaten kendiliğinden gelir. Hatta imkanınız varsa alacağınız kemanı da keman dan anlayan bir kişi ile seçmenizi tavsiye ederim. Başlangıç için alacağınız keman çin malı fabrikasyon olacaktır. 100 tane keman aynı yer üretimi ,aynı marka olsun hepsinin sesi birbirinden farklıdır. İş ki iyi sesi olanı bulmak. Kolay gelsin.

Keman org gibi değildir.Orgda tuşlara bastığında doğru ses alabilirsin ama kemanda temiz sesleri bulabilmen zor,tavsiyem birkaç ay kursa git,kemanın mantığını anla sonra hayal kırıklığına uğrama,bu arada keman satın almak istediğinde haber verirsen uygun fiyata keman temin edebilirim.

benim kızım 5 yıldır keman eğitimi alıyor ilkokul u bitirdi notalı çalabiliyor 4 senenin sonunda doğru notalara yanlışsız basabiliyor artık ve baya zor müzikleri çalmaya başladı fakat keman çok zor bir enstruman azim gerekiyor

Güzel bir enstrüman ama tek başına öğrenilecek bir enstrüman değil. Perdesiz enstrüman olduğu için nota yerlerini ve sesleri oturtmak zor olacak. Nota yerlerini bir yanlış oturtursanız toparlaması çok zor olur el alışıp öyle gider. İnternette bir sürü keman metodu var hatta sitemiz de de var benim uploadlarım. Ama tavsiyem hoca ile öğrenmeye başlamanız, daha sonrası zaten kendiliğinden gelir. Hatta imkanınız varsa alacağınız kemanı da keman dan anlayan bir kişi ile seçmenizi tavsiye ederim. Başlangıç için alacağınız keman çin malı fabrikasyon olacaktır. 100 tane keman aynı yer üretimi ,aynı marka olsun hepsinin sesi birbirinden farklıdır. İş ki iyi sesi olanı bulmak. Kolay gelsin.

Bencede. Bazı şeyleri yanlış öğrenirsen düzeltmeside zor olur.