• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kendinizde gördüğünüz müzikal eksikler nelerdir?

francesco85

https://egitimaskina.com
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.egitimaskina.com
Enst.
KORG pa800
Genelde birçok kişi burnundan kıl aldırmaz ama bir şarkıyı kulaklıkla defalarca dinlemeden o şarkıyı çalarken yaratıcı bir şeyler yapamıyorum. Farklı nağmeler, sololar, geçişler vs. Sizin de zihinsel ve psikomotor eksikleriniz var mıdır?

Cevap: Kendinizde gördüğünüz müzikal eksikler nelerdir?

Françesko senin yapman gereken, küçük kalıp halindeki klavye oyunlarını ezberlemek, bunları her şarkıda kafana göre uygulayabilirsin, örneğin çiftetellilerde bu meyan kısımları çok kullanılır, herkez kafasından uydurmak yerine bunları ezberlemek, aynı şeyler diğer tür müziklerdede var.

Rica etsem,bu türden kalıplara ait örnekler verebilir misiniz? Kendimizi geliştirmemize çok faydası olur..Slm.

Müzikte eksik bitmez ben hala çırak modundayım mesela kendimi çok büyük zannetmiyom

çünki müzikte eksik bitmez dipsiz bir kuyu dur kendısı

Bende amatörüm ve kafamda aslında oluşuyor farklı süslemeler. Bunun %30-40 civarını dökebiliyorum uygulamaya ama bu oran çok az. İşte %100 olunca usta diyoruz. Kafada tasarlayabiliyorsanız gerisi yılmadan çalışmaya bağlı sanırım. Son zamanlarda hızlandığımı, trilleri eskiye oranla daha iyi yaptığımı, 3 oktav üzerinde daha rahat dolaştığımı görmek çok keyifli oluyor.

Eksikler hiç bitmez... Her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz... Hele benim gibi sezondan sezona eline klavye alırsanız...

Françesko senin yapman gereken, küçük kalıp halindeki klavye oyunlarını ezberlemek, bunları her şarkıda kafana göre uygulayabilirsin, örneğin çiftetellilerde bu meyan kısımları çok kullanılır, herkez kafasından uydurmak yerine bunları ezberlemek, aynı şeyler diğer tür müziklerdede var.

Haklısınız üstadım. Arada Çerkezköy'de Gürcan'la Tuncay Ağabey'in yanına takılıyorum :)) Dinlerken bir şeyler toparlıyorum kafamda.

valla bu süslemeleride düğünde çalarken pek kimse sevmiyor oynarken ayak uyduramıyoruz diye.kimileri çok abartıyor süsleme yapacam diye şarkıyı tamamen değiştiriyor

valla bu süslemeleride düğünde çalarken pek kimse sevmiyor oynarken ayak uyduramıyoruz diye.kimileri çok abartıyor süsleme yapacam diye şarkıyı tamamen değiştiriyor

Yöreye ve çalana göre değişiyor sanırım.

Hicbir zaman eksiksiz olamamak .. saygiLar..

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri