• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kerimoğlu Demo çalışması (Katip 20 arkadaşımızın zeybek ritmi ile)

kadirbey1985

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland GW-8
Kerimoğlu Demo çalışması (Katip 20 arkadaşımızın zeybek ritmi ile) yaptığım bir çalışma.

Ekli dosyalar

• kerimoglu.mp3
    1.7 MB · Görülen: 431
Cevap: Kerimoğlu Demo çalışması (Katip 20 arkadaşımızın zeybek ritmi ile)

eline sağlık güzel olmuş

galiba asma davullu varyasyonlarını kullanmamışsın ritimin

Moderatör tarafında düzenlendi:

eline sağlık güzel olmuş

galiba asma davullu varyasyonlarını kullanmamışsın ritimin

4 tane varyasyon var, onlarda davulu TR2 yaptım, mesela 1. varyasyonda acc1de or.4 olunca 2.varyasyonda da öyle oluyor. ben de öyle yaptım , eğer yanlış hatırlamıyorsam,

intro :adr:tr2 -acc1: klarnet-acc2: oriental-acc3:tr2-acc4: elektro seçiniz
varyasyon 1:adr ye:tr2--acc1 e: oriental1
varyasyon2:adr ye:tr2--acc1 e: tr2 --acc4 e: oriental1
varyasyon3:adr ye tr2--acc1 e:tr2--acc4 e: oriental4
varyasyon4: adr ye tr2--acc1 e: tr2

kadir kardeşim seçimler bu şekilde - ama dahada önemli olan drum kit seçimlerini yerlerine yaparken part view menüsünden değilde her varyasyonu ayrı ayrı şekilde style edit menüsünden yapmak gerekiyor.part view den seçim yapıldığında ritimim her bölününe aynı acc ye aynı kiti seçiyor -style editten ayrı ayrı seçildiğinde her bölüme farklı accye farklı kiti seçebiliyorsun....
bu arada yeni görevin hayırlı olsun başarılar diliyorum

STYLE edit kısmında senin ritimin acc1 ve acc4 kısmı "piano" olarak gözüküyor ve ben onu part view kısmında yapabiliyorum, STYLE edit menüsünde var olan enstruman değişimi oluyor mu? eğer oluyorsa benim daha da işime yarayacak.

acc1 ve 4 lerdeki drum kitlerin piano olrak gözükmesinin sebebi ritimin fl 9 ve style worksta oluşturulmasından sebep gw8 e yüklendiğinde otomatik olarak seçim yapamamaktadır. style edit kısmında ritimle ilgil bölüm bölüm kalıcı ve ayrıntılı seçim ve ayarları yapabilirsin
part view bölümü daha çok canlı performans esnasında drum kıt ve acclerde farklı seçimleri ritim çalışırken yaparak farklı tonlar arasında geçiş yapmak için kullanılır

style edit kısmında kalıcı değişiklik yapamıyorum, part view tuşuna 2 kere basınca "style set up" gibi bir menü çıkıyor,ben bütün değişiklikleri öyle yapıyorum. bu yolla düzenlediğim rolandın eski modellerinden özellikle çok ritim var kullanmış olduğum sette.

abi bu aletle dugune giden varmı acaba merak ediyorum cok kotu tonlar ritimler ben beynemedim oyuncak gibi sesler falan g600 bundan daha tonludur bence herkeze hayırlı işler

abi bu aletle dugune giden varmı acaba merak ediyorum cok kotu tonlar ritimler ben beynemedim oyuncak gibi sesler falan g600 bundan daha tonludur bence herkeze hayırlı işler

bir orgun performansı sadece düğünle ölçülmez, bu orgla düğün de yapılır,sesleri de gayet güçlü ve güzel ,ama Türk ses ve ritimleri korg,yamaha,ketron gibi değil. oyuncaklıkla da alakası yok g600 90'lı yılların orgu, gw-8 ise 2008-2009 model bir org.ben anlamıyorum nasıl böyle bir karşılaştırma yapabiliyorsun...

abi kızmana gerek yok gorunen koy kılavuz istemez ben sadece kendi fikrimi söyluyorum ben beynmedim zevk meselesi bana gercekten oyuncak gibi geldi cok kotu g600 daha tonlu bu aletten ama canlı dinlemedim gw8i kimse almadı bizim burda belki canlı iyi gelir bilmiyorum ama bi duguncu olarak değerlendirmek gerekirse cok zayıf gibi geldi bana tekrar hayırlı işler