• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron Audya 5 vs Korg Pa3x

Re: Cevap: Re: Cevap: Ketron Audya 5 vs Korg Pa3x

arzu edlirse kullanılan boardlar hakkında çok geniş bilgi verebilirim..hatta ketronun bazı sırlarını ifşa bile edebilirim... :)
Sektör rekabet ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor durumdayken fazla sırlara girmeyelim.

Cevap: Ketron Audya 5 vs Korg Pa3x

yıllarca x1 ve x9 kullandım,ketron kullandığım yıllarda gerçekten ketron sesleri çok iyidi,yerli sampleleri hiç bir markada yoktu.hani diyolar ya emo felan diye..ketrondaki seslerin yanında hikaye idi.ama gel görkü ketron firması inatla yazılım yenilemesine gitmedi..efekt katını yenilemedi...ritimlerde ve seslerdeki efekt olayını inatla yapmadı..8 yıldan fazla kullandım ketron..eğer bir firma tüketici isteklerini göz ardı ediyosa yemişim orgunu..audyayı 4 yıl bekledim,bazı eksiklerini giderirler diye ama nafile bekledim...belki bundan sonra yeni bişey yaparlarsa bilemem..gerçi atı alan üsküdarı geçti....gelelim video olayına,audya farkı var ama öyle şaha kalkcak şekilde değil.....ben bu tür karşılaştırmalara güvenmiyorum..sonuçta herşey çıkar meselesi...inaşallh audya iyi yeri gelir.:)

Hakan ÇEBİ hocama katılıyorum yıllardır ketron kullandım süper aletleri var sağlam kalite güzel ama tüm aletlerinde Quantize sorunu var örneğin 5/8 bir eser çalıyorsun sanatçıdan aletin huyunu bilmeyen biri b bankasından c bankasına geçse yanlış veya aksayarak geçemeler oluyor dolayısıyla solistlere problem teşkil ediyor. benim ketronum da bass davul da çok iyiydi sesler ritimlerde kaset gibiydi audya 5 de mükemmel ama üzülerek söylüyorum aslında bunu KORG 1 tik üstün olmuştur bu rekabette.

GÜNDEM yaylı grubundan bir hocama (isim vermeyeyim) cevap solo keman dinlettim kemancı nasıl diye, hocam ilk etapta fark bile etmedi sampler olduğunu ben söyledim. O denli sesler var bu ketronlar da. Ketron Sahneye çok çok iyi ama düğüne KORG daha iyi efectler aranger v.s (Not. Lütfen polemik oluşmasın gündem nasıl bilmez klavyeki kemanı v.s cep telefonumdan dinlettim nihayetinde onlarda bizim gibi insan. Canavar değil) Tüm Trakya müzik camiasına Sivastan selamlar.. Emre.