• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ketron midjay 9-8 lik ritm calismam ve swich boardim :D

pianistensar

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Ketron midjay icin evde kardesimle kendimiz yaptigimiz swich boardla kullanmistim midjayi. Nasil yaptigimizi hatirlamiyorum kardesim bilgisayarli otomasyon okudugu icin o yapmisti semasini bende swichleri monte etmistim. Yaptigimiz bu basit board ritm versiyonlari ve ataklari degistirmeyi sagliyordu. aslinda midjayda boyle bir ozellik var zaten ama sesleride ayni swichlerden degstirmek zorunda oldugunuz icin biz pratik olsun diye bunu tasarlamistik. Yani ritm versiyonlari ve sesler ayni tuslardan degisiyordu sadece sayfalari farkli idi. Biz pedal girisinden baglanti yaptigimiz icin extradan swich kontrolumuz olmustu evde iki kardesin basit bir swich board calismasidir. Kasasi disket flopisinden :D emin olun cok isimi gordu bir sezon cok guzel dugunler caldim ... zaman ayirdiginiz icin tesekkurler. (Bu arada youtubda diger midjayla ilgli videolarimi stereo kayitli sekilde bulabilirsiniz)
ENSAR KOC
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9ax8f543C4g&feature=relmfu]9 8lik midjay ketron swich karti by ensar koc -stereo- - YouTube[/ame]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: ketron midjay 9-8 lik ritm calismam ve swich boardim :D

hocam ritim ço güzel olmuş.. ses standart bir ses . ama çalışman süper alet oldukça karışık görünüyor..

elinize sağlık çok güzel....

hocam ritim ço güzel olmuş.. ses standart bir ses . ama çalışman süper alet oldukça karışık görünüyor..
Aslinda cok koly kullanimi midjayin ama harici klavye kullanmak biraz problem oluyor, yinede 1 sezon kullandim ve hic zorlanmadim ritmleri xd9 uzerinde veya sx3000 uzerinde yazip direk kullnabiliyorsunuz.

devre şemasını ekleyebilirmisiniz rica etsem merak ettim bende yapmak isterim

Soyledigim gibi devre semasini kardesim cizmisti hatirlamiyorum. Su an avrupadayim zaten ama cok karmasik bi sey degil zaten ketronun pedallarida ayni mantikta calisiyor dedigim gibi ben sadece swichleri monte ettim geri kalanini kardesim yapti semayi o cizdi. 6 swichli bir ketron pedalindan alabilirsiniz benzer bir semayi.

İyi akşamlar arkadaşlar midjay+'ım var xd9'dan türkçe ritimler koyuyorum ama perküsyon içeren davul2 çalışmıyor ve değiştiremiyorum.Bunu nasıl düzeltebileceğim hakkında fikri olan var mı?

İyi akşamlar arkadaşlar midjay+'ım var xd9'dan türkçe ritimler koyuyorum ama perküsyon içeren davul2 çalışmıyor ve değiştiremiyorum.Bunu nasıl düzeltebileceğim hakkında fikri olan var mı?
bilen birisi çıkar biraz bekleyiniz...

Bekleyeceğim Midjay'i Ensar Koç gibi çalıştırmak benim için çok önemli.