Ketron sd1 ile düğün proğrami 1 | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Ketron sd1 ile düğün proğrami 1

levent

Üye
Enst.
ROLAND GW8-XV-5080 KURZWEİL PC3K8
Cevap: Ketron sd1 ile düğün proğrami 1

ketron sd1 mi sx3000 mi?arasındaki benzer ve farklılıkları bilen varsa paylaşsın...aynı tr ritimleri okuyorlar mı?şimdiden teşekkürler.k.mustafa abi bilir bi zamanlar sd1 vardı.abi duy sesimi...

keşanlı mustafa

Paylaşımcı Uzman
Enst.
Yamaha psr s970

ketron sd1 mi sx3000 mi?arasındaki benzer ve farklılıkları bilen varsa paylaşsın...aynı tr ritimleri okuyorlar mı?şimdiden teşekkürler.k.mustafa abi bilir bi zamanlar sd1 vardı.abi duy sesimi...
Yüzünü göremiyorum ama sesini duydum. Ketron Sd1 Audyadan önceki ketronun yüz akı ,çok satan çok beğenilen model. 2000 li yıllarda 64 Mb rom sesi, 16 Mb sample ram, 8 Mb flaş ramı , ritimlerde şu anda audyanın kullandığı wav davul kitini sekronize çalıştıran sesleri mükemmel olan model. Ancak XD9 kadar üzerine düşülmediği için genelde batı tarzı çalanların ilgilendiği model. Sx3000 in türkiş sesleri SD1 'inde batı sesleri daha iyidir.

PİYANİST ŞANTÖR

Paylaşımcı
Enst.
yok

sd1 sx3000 den daha önce çıkmış bir model batı ritimleri sesleri sx3000 ile tamamen aynı fakat sd1 e kendiniz sample ses yükleyebiliyorsunuz diye biliyorum o bakımdan sx3000 den daha iyi bence bir tek pitch bendr sıkıntısı var yukarı aşağı

keşanlı mustafa

Paylaşımcı Uzman
Enst.
Yamaha psr s970

sd1 sx3000 den daha önce çıkmış bir model batı ritimleri sesleri sx3000 ile tamamen aynı fakat sd1 e kendiniz sample ses yükleyebiliyorsunuz diye biliyorum o bakımdan sx3000 den daha iyi bence bir tek pitch bendr sıkıntısı var yukarı aşağı
Sonraki yıllarda tünel müzik pitch bendri bize uyarladı. SD1 in Vocaderi, hardiski sabit. 76 tuş. rom seside 3000 den biraz daha hacimlidir.

klavyeci07

Üye
Enst.
Korg PA600

çok teşekkürler harika bir paylaşım...

keşanlı mustafa

Paylaşımcı Uzman
Enst.
Yamaha psr s970

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim abi sen ketronu baya iyi biliyorsun.
1992 yılında solton MS5 95 de MS 50 ve daha sonra MS60, 2 sene sonra MS100 2001 de SD1 modellerini kullandım. 1995 yılında üretilen MS60 modelinin üretimi halen sürmektedir. Müzik tarzıma en yakın klavye markasıdır. Audya almaktan çekindiğimden arayışlarım sürmektedir.

PİYANİST ŞANTÖR

Paylaşımcı
Enst.
yok

bu ms60 ın bir de arabik modeli vardı sanırım bende bir kere kullanmıştım bunlar gerçekten kaliteli cihazlar

srkn76

**Müzik**
Enst.
Yamaha Psr A3000

roland e 70 olduğu dönemlerde solton ms 5 ilk Ersan Tekinde görmüştüm.Gerçekten dinleyince böyle sesleri olan alet var mı diye düşünmüştüm.Çok iyi saunları vardı ama o zamanlarda roland furyası olduğundan almaya cesaret edemedim.Fakat içimde bir yerlerde hep sempatim vardır solton-ketrona..

solton ms5

Üye
Enst.
Yok
abim ketron sd1 plus aldık bu org hakkında hiçbir bilgim yok aldıgımızda org açıldıgında hepdisk not formated hard disk format yazıyordu formata evet yazıyordum format atmaya çalışıyordu ama hata veriyordu bende bilgisayarcıdan leptop un içinden hdd çıkarttıp aldım orga taktım şimdi direk orgumuz açılıyor ve ketronun sayfasından 40c sistem dosyasını indirdim ve yükledim sıkıntısız bir şekilde daha önce hata veriyordu eski hdd varken şimdi ne yapmam lazım yani plus 3 snd lerini yüklesem olurmu acaba mustafa abi

keşanlı mustafa

Paylaşımcı Uzman
Enst.
Yamaha psr s970
abim ketron sd1 plus aldık bu org hakkında hiçbir bilgim yok aldıgımızda org açıldıgında hepdisk not formated hard disk format yazıyordu formata evet yazıyordum format atmaya çalışıyordu ama hata veriyordu bende bilgisayarcıdan leptop un içinden hdd çıkarttıp aldım orga taktım şimdi direk orgumuz açılıyor ve ketronun sayfasından 40c sistem dosyasını indirdim ve yükledim sıkıntısız bir şekilde daha önce hata veriyordu eski hdd varken şimdi ne yapmam lazım yani plus 3 snd lerini yüklesem olurmu acaba mustafa abi
Size bu konuda yardımcı olamıyacağım. Tünel Müzikle temasa geçin.