• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ketron sx 3000 almaya kara verdim deneyimlerinizi rica ediyorum...

dj-ramon

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 BABA
evet dostlarım biraz mali durumumu düzelttim roland, korg ve son olarak yamaha or 700 tr v1 den sonra aklımda ketron sx3000 var kullanan dostlarımdan deneyim ve izlenimleri ni istiyorum saygılarımla ilk fırsatta gidip incelicem canlı olarak....:confused:düğün performansı nasıl ritimler ve sesler doyurucumu smpel özelliği göremedim yazılarda varmı yokmu. ... gibi...?:confused:

Cevap: ketron sx 3000 almaya kara verdim deneyimlerinizi rica ediyorum...

evet arkadaşım son derece doğru bir karar vermişsin beni forumdan tanırsın kullanmadığım alet kalmadı sx3000 den önce or700v1 kullanıyordum or700v1 i v2 mi yapayım yoksa o paraya bir org dahamı alayım derken gittim bir tanede korg i30 almıştım çokta iyi yapmışım profesyonel org kalitesini ilk korg i30 da yaşadım o kalite çok hoşuma gitmişti daha önceleri korg pa55tr yamaha a1000 korg pa80 de alıp kullanmıştım hatta korg pa80 i ilk çıktığında alanlardan birisiyim sonunda i30 ve or700 ü sattıktan sonra elimde 2600 lira para vardı ilk önce pa1x pro almayı düşündüm ama fiyat çok geldi 3500 liraydı temizleri hiç sx 3000 i düşünmüyordum taki canlı deneyene kadar pa80 zaten benim için bitik bir alet istesem elimdeki parayla en temizini alabilirdim ama sx3000 bir başka

1- klavye tuşesi çok çok kaliteli lokum gibi pa2x de bile bu kalitede klavye yok kesinlikle o kadar iddialı konuşuyorum
2-kasa zaten alüminyum metal çok sağlam
3-pitch bend çok güzel kaliteli
4-sound müthiş kaliteli ayrıca bass boost veya mega bass gibi bir özelliği var çok güçlü
herşeyden önemlisi gerçek orkestra soundu canlı müzik soundu var bu alette benim bir arkadaş var elindeki pa80 e benim bateri setlerini sample olarak yapmak için yırtınıyor hala
5-sample sesler alete tünel müziğin keyfi gelirse yayınlıyor bedava biz disketle yüklüyoruz ama en son sample ses ve ritimleri plus4 adı ile 100 liraya kendisi yüklüyor ama şu an yüklü olan setlerdede harika sesler var bütün türk müziği enstrumanları çeşit çeşit var
6- ritim konusunda hiç sıkıntı yok lazım olan her ritim var en az piyasada dolaşan 700-800 ritim var ama bu ritimleri kendin zevkine göre düzenleyebilirsin
7-alacağın alette ritim ram olmasına dikkat et varsa 200 ritim yüklersin orga yoksa 50 ritim yükleyebilirsin opsiyonel bir özellik
8- mikrofon bağlayıp efekt verebilirsin ayrıca opsiyonel olarak vocader takarsan vokalize yapabilirsin sesine
9-opsiyonel olarak hard disk takabilirsin
10-bir dez avantajı elektro bağlamalara fazer yani lesli efekti veremiyorsun ama elektrolar o kadar güzelki ben fazerin eksikliğini hiç farketmedim
11-org biraz ağır 17kg
12-en önemli özelliği 4 ses birleştirerek program hafızası var süper bir olay
13-user ses yapabiliyorsun tek ses
14-registrasyon memory var ekstradan
15-piyano modu akordiyon modu var
16-ritim yapabiliyorsun
17-user drum kit yapabiliyorsun
18-bass - davul çalabiliyorsun
19-batı ritimler süper derecede güzel çok doğal gerçek orkstra gibi
20-batı sesler çok kaliteli orgun üzerindeki fabrikasyon sesler bile işlenmiş halde
21-yamahadaki gibi megavoice sesler fazlasıyla var
22-or700 deki gibi org sesleri için drawbar var
23-panel üzerinde sesi oktav yapabiliyorsun
daha aklıma gelmeyen çok şey var ben bu aleti çok seviyorum çok içime sinen bir alet
sanada tavsiye ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

bu kadar güzel bi aletin tek bir sorunu var.satmak istediğin zaman satamıyorsun.yani son sahibi olman gibi bir durum var.ama aldıktan sonra satmayı düşünmem diyorsan mesele yok.kimse yoğurdum ekşi demiyor.olaya bu yönüyle de bakmanı tavsiye ederim.saygılar....

bu kadar güzel bi aletin tek bir sorunu var.satmak istediğin zaman satamıyorsun.yani son sahibi olman gibi bir durum var.ama aldıktan sonra satmayı düşünmem diyorsan mesele yok.kimse yoğurdum ekşi demiyor.olaya bu yönüyle de bakmanı tavsiye ederim.saygılar....

daha alırken satmayı düşünmek bence müzisyenlik değilde satıcılık grubuna giriyor
sırf hemen satılıyor diye gidip aynı paraya daha kötü alet alıp kaliteden mahrum kalmakta bana ters geliyor ben 2500 liraya 6 ay önce aldım gerçi satmayı düşünmüyorum ama zamanı gelincede gözünün yaşına bakmam ucuza satarım gerekiyorsa 200 -300 lira beni batırırmı dersin:) hem sonuçta bu arkadaşta sıfır almıyor heralde siteden bir arkadaş astıyordu en son 2100 e inmiş bence çok uygun yeterine düşmüş zaten ramon da ucuza alacak zaten:D
zamanında millet bu aleti sıfır olarak 1600 euroya almıştı bunu unutmayalım

üstad tabiki seni önceki klavyelerden tanıyorum bilgi alış verişimiz olmuştu anlattıklarına göre baba bir klavye ye benziyor birde hazırlıcağın 9,8 ve 2,4 dinleyeyim nasıl bakalım pek tanıtıcı bişiy bulamadım netten bekliyorum saygılar...lesli sorunu peki ilerleyen zamanlarda çözülmesi gibi bi ışık görünüyormu...?ayrıca akor dostum ee satmak için almıcam üstadım beni tanırsın başıma bişi gelmedikçe kullanırım yaa nasip diyelim en kötü ihtimal xd9 16 mb razı olacam bakalım hesaplı denk getirirsek...şunuda ekleyim gw 8 den vaz geçtim pek benim tarzımı doyurmuyor ama güzel klavye herkesin gönlüne göre versin RABBİM...

Moderatör tarafında düzenlendi:

piyanist şantör nickli hocam açıklandırmanız için teşekkürler zira çok önemli bilgilendirmede bulundunuz sx3000 çok sağlam bir klavye kasasının sağlamlığına ve tuşe yapısına hayranım ama akor hocamın dediklerine de katılıyorum samsung cep teleonu gibi satarken sıkıntı ve zarar ettiriyor.ama bir pa80 alacağıma sx3000 daha mantıklı ve daha iyi iş görür,saygılar...

sx3000 semple yönün den cok iyi bir alet kasa olarakta cok sağlam ama satarken biraz aşağı oluyor buda bazen katlanmak gerekir yinede güzel alet

Selam arkadaşım bende senin gibi sx3000 ile çok ilgilendim gittim inceledim denedim, araştırdım, alet gerçekten çok tatlı bir cihaz, bor müzikte sx3000 denerken pa8002ü denedim, fiyat farkı var ama pa800 aldım içim rahat tavsiye ederim, Ama sx3000 de cok güzel cihaz..2 sinide bir dene derim.

merhabalar,ketron sx3000 i ilk alanlandan ve satanlardan birisi olarak,cihaz çok güzel bir alet,satmayı dusunmuyorsan kesinlikle tavsiye ederim. ben 1600 euroya almıştım.daha piyasada yeniydi.tam zamanını hatırlamıyorum ama yaklaşık 3 sene once 2500 tl ye aldıktan 4-5 ay sonra sattım.satmamın sebebi o zaman nevalenin daha az oluşuydu.ege bolgesi için çok yeterlı rıtımler yoktu.şimdi daha fazlası var.sana tavsiyem alıpta satmayı dusunmuyorsan ketron çok iyi bir alet,2000 tl ler civarı alabiliyorsan kaçırma derim.izmirden bir arkadas satıyor onunla konuşabilirsin.ben kendisini tanıyorum.cihazı çok temizdir.

hocam ketron sx te ritimler nasıl korg ayarında mı yoksa roland gibi zayıfmı ben türk ritimleri bakımından dolu dolu bir klavye arıyorum.yazarsanız sevinirim.