• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron Sx3000'ime Kavuştum :)

• Konbuyu başlatan VolkanB
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 11
  • Görülen : 4K

VolkanB

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Eski bir Ketron kullanıcısı olarak bugün Sx 3000'ime kavuştum. Yeniden org çaldığımın farkına vardım. Ketron gerçekten başka dünya. Bu kaliteyi ben nedense diğer cihazlarda hissedemiyorum. Bir benzetme yapmak gerekirse; arabalardan Volvo'yu çağrıştırıyor bana. Bir daha Ketron'dan uzaklaşmak gibi bir hata yapacağımı sanmıyorum. Gerekirse ritim yazmayıda öğrenicem. Cihazın orjinal jelatini üzerinde. Tekrar Ketron çalmama ve böylesine temiz bir cihaza sahip olmama vesile olan, kendisinden cihazı aldığım, forumumuzdan "klavyehakan" rumuzlu arkadaşıma tekrar teşekkür ediyorum.

Ketron'cular olarak neslimiz tükenmek üzere. Umarım Ketron, Audya5'den daha ulaşılabilir ve günümüzün teknolojisini barındıran (usb, ekran vs. gibi) bir model piyasaya sürer..

Cevap: Ketron Sx3000'ime Kavuştum :)

hayirli olsun güle güle kullan...

Öncelikle hayırlı olsun bol kazançlar dilerim ve gerçekten güzel bir kalvyemi yani bugün bir abimile konuştum istiyor ama kararsız a2000 v2 plus kullanıyor değişiklik istiyor pa 500tr veya sx 3000 arasında gidip geliyor sen ne dersin yani şöyle sorim hazır kalvye sende varken abimize lazım olan genelde iki tarz ritim var
1.(5/16 ritim yani mesudiye yöresi için cıngıllım gibi)
2.karadeniz ritimleri 3 ayak ve 2 ayak horon lar nasıl? varsa özel bir video çekme imkanın varmı?

Bana göre güzelden öte.. fakat ketron emek isteyen bir klavye, emek verirsen karşılığını mutlaka alırsın. Bahsettiğin ritimlere ilk fırsatta bakıp bilgi veririm.

Hayırlı olsun iyi bir seçim yapmışsın çok kaliteli bir org gerçekten bu arada plus4 ise benim bir komple setim vardı pcm olarak.

Hocam plus4 ama bundan nasıl emin olabilirim? Bu arada setinizi indirdim, emeğinize sağlık. İlk fırsatta deneyeceğim.

Hayırlı olsun. Seslerini pek bilmem ama klavyesinin kalitesini çok beğenmiştim. İnsan iyi birşeylere dokunduğunu hissediyor. Bu klavye hakkında şöyle güzel ses tanıtımları yapılsa iyi olur, özellikle batı sesleri iyi tanıtılmıyor. Türk sesleri de genellikle fazla efektten dolayı iyi duyulmuyor.

hayırlı olsun...ketron güzeldir.

geçen sene sx 3000 sattım birçok klavye değiştirdim ol ma dı tekrar sx3000 aldım ketron bir başka saund vazgeçemedim bütün ketroncular klavyenizin kıymetini bilin diyorum kim nederse desin herkez klavyesini kullansın anca ben ketronu tercih ettim herkeze hayırlı işler haydi bakalım kolay gelsin

Hayırlı olsun iyi bir seçim yapmışsın çok kaliteli bir org gerçekten bu arada plus4 ise benim bir komple setim vardı pcm olarak.

üstadım forumlarda bayağı aktif gördüm ketron üstüne. bi konuda bilgi almak isterim. Korgcu arkadaşlar ritmlerini seslerini filan kendi atıyor. Bizimde kendi oluşturduğumnuz sesleri sx3000 de kullanma şansımız yokmu. Varsa hangi programlar filan kullanılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.