• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron xd 9 Ekran ışığı yanmıyor ve seslerde bozukluk var

abtmusic

TM 2014 Demo Yarışması Üçüncüsü
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.abtmusic.org
Enst.
Yamaha
Merhaba dostlar ketron xd9 ekran ışığı yanmıyor bunun özel bir ayarı varmıdır yani açma kapama tuşu led ışıklar yanıyordu şuan hiç ışık yok konu ile ilgili desteklerinizi beklemekteyim bir diğer konu ise klavye tuşlarına bastığımda org da seslerde insan sesi hayvanb sesleri geliyor mesala yaylıda bir nota normal çalarken bir yanında ki notaya bastığımda insan sesi geliyor ritim ve seslerde bir bozukluk mu var sizce reset çeksem tüm ses ve ritimler gidermi cihazda taşkın set var teşekkürler

Cevap: Ketron xd 9 Ekran ışığı yanmıyor ve seslerde bozukluk var

Kardes sesleri yeniden yuklemen lazim onun icin gidip taskin seti alip yuklemen lazim aksi taktirde piyasadaki sesleri yuklemek zorunda kalirsin

abicim zaten taşkının seti yüklü içinde yeni den neden alayım ki onu anlayamadım ?

Taşkın ses dosyaları sende varmı varsa sorun yok ama olmassa yeniden almak zorundasin yada belki anlasirsiniz ben almistim sesler bozuldu yüklemek istiyorum belki anlasirsiniz bu arada plus4 mü yüklü yoksa plus5 mi ?

plus 5 yüklü içinde

Slm kardeşim yeniden sistem yükleyecen umarım rem yakmamışsındır

Tamam bi yerleri silmişsin ama bu ekran ışığıyla alakalı değil çalarken elektrik gelip gittimi yada tam klavye açılırken elektrik gitmişse sistem dosyasına veya setine hasar vermiş silmiş.. Ama ekran ışığı bu olaydan dolayı yanmış olabilir yani içindeki led

Slm kardeşim yeniden sistem yükleyecen umarım rem yakmamışsındır

merhabalar hocam sorunu video çektim bakıp yorum yapabilirmisiniz ne yapmam lazım ram yaktığım söyleniliyor ama ram yansa org daki ses ve ritmleri nasıl alıyorum onu anlamadım yardımcılarınız rica ediyorum

Ben iki yıl ketron kullandım.. Böyle bir sorun yaşamadım.. Ama ketronda kolay ram yakamaz sın..format atıp yani tekrar fabrika ayarlarına geri getirip sonra tekrar setini yükleyince düzelir diye düşünüyorum...

Ben iki yıl ketron kullandım.. Böyle bir sorun yaşamadım.. Ama ketronda kolay ram yakamaz sın..format atıp yani tekrar fabrika ayarlarına geri getirip sonra tekrar setini yükleyince düzelir diye düşünüyorum...

Cevap için tşk ederim bu konu ile ilgili farklı fikri olan varmı ustalar.