• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron XD9 Mu?/Pa55 Tr Mi ? Yardımm...

Cevap: Ketron XD9 Mu?/Pa55 Tr Mi ? Yardımm...

bende bu ikisi arasında kalmıştım..xd9 çok karışık geldi gittim pa60 aldım bide kart taktırdımmı pa80 gibi olcak inş...benım için pratiklik önemliydi seçimimi o yönde kullandım.ama xd9 da mükemmel alet..elektrolarının üzerine tanımam.eğer ikisini deneme fırsatın olursa dene öyle al derim ben..burda herkes ne kadarda olsa kendi kullandığı marka üzerinde yorum yapacaktır..burdan tavsiyeleri alıp kafamda toparlayım pa60ı öyle almıştım ben..zoru severim farklı bişeyler ortaya çıkarırım diosan xd9..bana pratik nevalesi bol alet diosan pa55 derim..her ikiside işini görür..her ikisindende ekmek yiyen çok insan var..ikiside yarı yolda bırakmaz anlıyacağın..

Yardımlarınız İçin Hepinize Ayrı Ayrı teşekkürler Arkadaslar....

Ketron Xd9 güzel bir alet.Sesleri oldukça canlı.Ritimleri de öyle.Yalnız piyasada biraz nevale sıkıntısı var gibi.Benim tercihim Ketron olurdu.Saygılar...

eger bu orgu kapalı bir aladna kullanacaksan kesinlikllee ketron derim eger pa 55 göree güzel bir set warsaa 55 ... ( Ama işi şanşa bırakmayıp xd9 tavsiye ederimm )

Ikisinide geç or700 al

üstad or 700 çok pahalı...:(

ben her ikisinide kullanmıştım pa55 tuşları oyuncak orglar ile aynı ekranda çizik çizik çocuk orgu gibi kapatsanda o çizgileri görürsün ayrıca pichbend çok arıza yapıyor nevalesi bol ama yapmacık kasa dandik içindeki entegre dandik ve her 2 ayda 1 tamirciye abone olursun o yüzden tanıdık tamirci bulman gerek piyasası var elinde kalmaz satarsın gelelim ketron a kasa orjinaldir dayanıklıdır ekranı pixel pixeldir piç bend 10 sene garantili :) adaptor değilde normal 220 fiş le çalışıyor tuşesi mükemmel ketron aldınmı 2 yılda bi tuş temizliğine gidersin 10 yılda1 kırılan pich bend yayını yenilersin 10 yılda sana 100tl ila 200tl arası masrafı var lesliyide bugün buldum orjinal hali ile ayrıca süper üstü org hani pa1x ile kapışır derim nevale sıkıntısı diyorsun bende 1000lerce ritim mevcut ayrıca ketronun tutulmama sebebi içine adam gibi set yapılmadıki benim setimi dinlesen eminimki hiç düşünmeden ketron alırsın ama yine zevkler tartışılmaz ama dandik maldan ne zevk alıyorlar anlamadım yani kısaca tamirciye para vermekte bi zevk :D

bu arada elimde haşat xd9 1000tl tertemiz xd9 1700tl sıfır vega 3000tl korg triton 1300tl mevcut arayın görüşelim 05367405111 neden ketron diyeceksen ben dandik mal alacak kadar zengin değilim :)

yaaa bazen şu org tartışmaları fenerbahçe galatasaray tartışmasına benziyo Neyse bende bixd9 cu olarak tabi ki cihazmımı savunanlardanım Pa 55 i hiç kullanmadım ama xd9 dan daha iyi olacaını hiç sanmıyorum Buna pa60 ve pa80 de dahildir tabi bu benim görüşüm Ama sen sound ve ritim kalitesi diyosan xd9 1 numara abicim Bu arada arkadaşlar belirtmemiş ama ben söyliyim xd9 un bi kötü yanı var Xd9 düğünlerde çok fena cihaz seçer Yani ses tesisatı anfi konusunda Eğer tesisatın kaliteli yse sorun olmaz ama düşükse sorun yaratabilir benden söylemesi Bunun dışında mükemmel denebilir

ketron sayfasında demolarımı dinleyip karar ver çok iddalı değilim ama soundların gerçekliliği var ama korgun zevki başka kendi fikrim xd9 dan yana ama yine seçimi sen yapacaksın kalite cihaz kullanıyorsan xd9 bide montarbo yada dynacord çektinmi bomba gibi düğün açık kapalı farketmez saygılar
not: pa55 adaptörlü