• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kilitli backup ??? yardım lütfen..

TransPoze

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG Pa800
Arkadaşlar kartlı pa60 var elimde kart kilitsizmiş fakat ilko levo backup yükledim sanırım kilitliymiş alete taktığımda card restore silik görünüyor,laptopa kartı taktığımdada mce programında unknow card yazıyor silemiyorum...ilko levo backupu yüklerken başka laptopla yapmıştım tanımıştı yüklenmişti mce de sorun vermemişti..sizce ne yapmam lazım son denediğim laptopun kart yuvasındamı sorun vardır karttamı? veya orgdan format atabilirmiyim?..

Birde bu backupların içinde set oluyormu ayrıcamı yüklüyoruz??

yardımlarınızı bekliyorum..

Cevap: Kilitli backup ??? yardım lütfen..

kart manager vardı onu temin ederek diskete yükle sonra kartı erase yaparak kartına format atmayı ardından yükleme işlemlerini denemeni öneriyorum .

Pa80 Kart Backuplarını Pa1xpro-pa2xpro ve pa800e çevirebileceğiniz ve pa80 için backup set çalışması yapabileceğiniz bir program.ingilizce resimli anlatımı var ayrıca.

4shared.com - çevrimiçi dosya paylaşımı ve depolama - indir Pa80_CardConverter_v10.zip

seti backupları karta attıktan sonra yüklüyorsunuz.ardından cihazı aç-kapa yapıp setin karta uyumlu olması için ayarları güncelliyorsunuz.kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Korg_Pa80_Card_Manager__Flash_Kart_Kilitleme_.rar
    220.3 KB · Görülen: 130
Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam bu programı diskete atıp kartı silebilirmiyim yani? card restore silik görünüyor şuan..

tamam abi 5 dakikaya giriyorum.

konuşmaları paylaşımları diğer ihtiyacı olan arkadaşlarında yararlanması için forum üzerinden yapınız. msn ye daveti tasvib etmiyorum.
iyi forumlar.

cardmanager programı dahilinde zip dosyası içindeki BPA80.SYS dosyasını boş bir diskete yükleyip disketi ve kartı taktıktan sonra klavyeyi açacaksın. Klavye açılınca ekranda load on from disk ? çıkacaktır. Enter'a basarsan 15-20 sn kadar sonra karşına 2 seçenek çıkar. Çıkan iki seçenekten Protect card olan kilitsiz kartı kilitler , Erase card olan seçenekte kartı formatlar. Erase seçeneğini seçerek KARTINIZ KİLİTLİ BACKUP'lu da olsa siler ve formatlayabilirsiniz. Daha sonra formatlı kartınıza istediğin herhangi bir back up'ı restore yapabilirsin. Yükleyeceğiniz BACKUP kilitli ise kartınız kilitli, kilitsiz ise kartınız kilitsiz olmuş olur. Anlayacağınız PA-80 kartlarında kilit diye birşey yoktur kilit denen olay karta atılan BACKUP lardadır. CARDMANAGER ile kilitsiz BACKUP lu kartınızı dilerseniz kilitleyebilirsiz. Birde Kilitli BACKUP lu kartı kilitsize dönüştürme işlemi var buna herkes kilit kırma der bu olay biraz daha farklıdır CARDMANAGER ile olacak birşey değildir neyse şimdilik orasını emeğe saygı gerekçesi ile anlatmayayım. Kolaygelsin Saygılarımla,

hocam bu BPA80.SYS dosyasını attım diskete taktım orga kartıda taktım açtım ama hiçbişey çıkmadı..birkaç kere denedim sormadı bişey :(

Adminim msnden görüşmedik henüz haklısınız forumda çözmek daha yararlı olacaktır..